شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:19 منتشر شده در مورخ: 1399/05/21 شناسه خبر: 1635766
نمایندگان استان کرمان عنوان کردند؛

تفکر حاج قاسم؛ راهگشای مسائل و مشکلات جامعه/ استان کرمان باید پرچم دار مکتب شهید سلیمانی باشد

تفکر حاج قاسم؛ راهگشای مسائل و مشکلات جامعه/ استان کرمان باید پرچم دار مکتب شهید سلیمانی باشد
نمایندگان استان کرمان گفتند: تمامی مسئولان نظام و استان باید تفکر شهید سلیمانی را سرلوحه خود قرار دهند و استان کرمان باید بتواند برای اجرایی شدن مکتب شهید سلیمانی، پرچم دار این حرکت و نهضت در سطح کشور باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از راه آرمان؛ رهبر فرزانه انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه ۲۷ دی‌ماه ۱۳۹۸ به کلید واژه «مکتب حاج قاسم» اشاره داشتند و ایشان در تریبون بیان حقایق نماز جمعه، فرمودند که نباید به شهید حاج قاسم سلیمانی به چشم یک فرد نگاه کنیم بلکه باید به آن به چشم یک مکتب و یک مدرسه درس‌آموز بنگریم.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در جلسات متعددی با اقشار مختلف تأکید کرد: مکتب حاج قاسم سلیمانی باید جریان سازی شود؛ این مکتب یعنی مصونیت و ما نمی گذاریم شهید سلیمانی در خاطره ها خلاصه شود؛ ما باید برای مکتب سلیمانی، نظام تعریف کنیم.

وی  با اشاره به اینکه ۳۱ نظام را در عرصه های مختلف اعم از اعتقادی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، خانواده شهداء، خانواده، دوستی و … تعریف کرده ام، تصریح کرد: نظام ولایی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سیلمانی نظام ولایت پذیری نیست و نظام ولایت باوری است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با فرمان امام کار نمی کرد بلکه با میل امام کار می کرد و در امام خود ذوب شده بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه مکتب حاج قاسم، مکتب مصونیت است، عنوان کرد: حقیقت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را باید در جامعه تببین کنیم و در گام دوم انقلاب از همه عزیزان خواستاریم که در این راستا کمک کنند.

سرچشمه مکتب سلیمانی از کرمان است

وی با تأکید بر اینکه خط قرمز شهید سلیمانی، امام، آرمان های انقلاب و حجت خدا بود، اظهار کرد: مکتب سلیمانی باید از کرمان سرازیر شود چرا که سرچشمه مکتب سلیمانی از کرمان است و این مسئله قله ای است که باید از کرمان سرازیر شود و به همین دلیل راهیان نور شهید سلیمانی را ثبت ملی کردم.

سردار معروفی بیان کرد: حاج قاسم دردفاع مقدس پرورش یافت و نباید اجازه دهیم که سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت خلاصه شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه موزه حاج قاسم را در کرمان خواهیم ساخت و تمامی مواضع ایشان را در موزه قرار خواهد گرفت، خاطر نشان کرد: از اساتید و دانشگاهیان عزیز استدعا دارم، نظامات مکتب حاج قاسم را تبیین کنید و این فرهنگ را باید در دانشگاه ها و مدارس سراسر کشور ماندگار شود.

تفکر حاج قاسم راهگشای مسائل و مشکلات جامعه/ استان کرمان باید پرچم دار مکتب سلیمانی باشد

شهباز حسن پور در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه بهترین راه گشایش مسائل و مشکلات جامعه امروز اجرا کامل مکتب سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی است، گفت: جوانان کشور باید با این مکتب، روحیه و دیدگاه آشنا شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان افزود: همانگونه که سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در طول تاریخ زندگی پر بار خود همواره در خط مستقیم اسلام، انقلاب و ولایت بوده و لحظه ای از این خط فاصله نگرفت و ایشان در کنار این تفکر، تفکر شهامت، شجاعت، ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی در زندگی ایشان وجود داشت.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تفکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی را تمامی مسئولان نظام و استان باید سرلوحه خود قرار دهند به گونه ای که استان کرمان باید بتواند برای اجرایی شدن مکتب شهید سلیمانی، پرچم دار این حرکت و نهضت در سطح کشور با محوریت خانواده محترم ایشان، فرماندهی سپاه استان، نماینده ولی فقیه استان، جمع کارگزاران و مجمع نمایندگان باشیم.

باید از مکتب حاج قاسم  در جهت ترویج باورها و ارزش های انسانی و اسلامی گام برداریم

حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، شهید یک منطقه، جغرافیا، کشور و جهان اسلام نیست و باید گفت ایشان شهید جهانی است، گفت: شهید سلیمانی اختصاص به یک مکتب، دین و مذهب ندارد و تمامی آزادگان عالم شهید سلیمانی به عنوان یک دلاور و قهرمان می شناسند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمامی شهداء ماندگار و ستارگان درخشان هستند؛ اما سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی همچون خورشید فروزانی بر پهنه تاریخ می درخشد و جاودانه است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول تاریخ مکتب اسلام، حسینی و با پیروزی انقلاب اسلامی مکتب امام خمینی(ره) را داریم و تاکنون این سه مکتب نهادینه شده است، عنوان کرد: پس از مکتب امام راحل، مکتب حاج قاسم سلیمانی را به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب داریم که این مسئله نشان از گستره و پهنه وسیع اثر گذاری ایشان دارد.

وی با اشاره به اینکه مکتب زمانی جهانی می شود که به شخص، جغرافیا، منطقه اختصاص نداشته باشد، اظهار کرد: باید تمامی ابعاد شخصیتی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی را در عرصه شجاعت، نظامی، معنویت و … مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین جلالی با تدکید بر اینکه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی یک سخنران، سرباز، فرمانده، مفسر، خطیب بود که شخصیت ایشان باید مورد بررسی قرار گیرد، تصریح کرد: مکتب شهید سلیمانی جامع است و با نزدیک شدن به سالگرد شهادت ایشان باید ابعاد مختلف مکتب  شهید سلیمانی را ترسیم کرده و وظایف را در این زمینه مشخص کنیم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: ما باید این فرصت را ارج بنهیم و از مکتب سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در جهت ترویج باورها و ارزش های انسانی و اسلامی گام برداریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635766
ارسال نظر
نظرات