شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 17:59 منتشر شده در مورخ: 1399/05/21 شناسه خبر: 1635912
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت خبر داد؛

برگزاری مراسم‌های عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ تا اوایل سال آتی خبری از واکسن کرونا نیست

برگزاری مراسم‌های عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ تا اوایل سال آتی خبری از واکسن کرونا نیست
جهانپور گفت: تولید انبوه واکسن باید پس از تأیید مراحل بالینی باشد در این زمینه نمی‌توان وعده‌ای تا اوایل سال آتی به مردم داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازهرمز، کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ظهر امروز در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران هرمزگان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از دانشگاه‌های پرتلاش کشور است و در ماه‌های اخیر درخشید.

وی افزود: ایثارگری بخش سلامت در هرمزگان و سیاست‌گذاری هوشمندانه و تدابیر هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان منجر به خدمات بزرگی شد و امیدواریم این تلاش‌ها با جدیت و همت ادامه پیدا کند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به در پیش بودن محرم و وجود برخی نگرانی‌ها در حوزه سلامت مردم عنوان کرد: از توجه و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع تقلید در این زمینه تشکر و قدردانی می کنم  و همکاری خوب متشرعین و عزیزان فعال در برگزاری مراسمات محرم بدون شک با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی می‌توان ماه محرم را به خوبی برگزار نمود و جلوه‌های ارادت مردم را به خاندان اهل بیت (علیهاالسلام) شاهد بود.

جهانپور گفت: پویش من ماسک می‌زنم باعث کاهش نسبی آمار فوتی و بستری شد و از همه مردم می خواهیم که در مراسمات عزاداری اباعبدالحسین حضور پیدا میکنند حتما استفاده از ماسک را مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: واکسن کرونا در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در حال پیگیری و اقدام است این شرکت‌ها در حال تلاش برای جلب حمایت‌ها شده‌اند دو شرکت دانش بنیان تاکنون توانسته‌اند واکسن را تا مرحله حیوانی آن برسانند که ثمربخش بوده است پس از تأیید سازمان غذا و دارو مجوز ورود به مرحله مطالعات انسانی را آغاز خواهند کرد تا این لحظه هنوز این مجوز صادر نشده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه نگاه وزارت بهداشت یک نگاه مسابقه‌ای نیست و دقت لازم در این زمینه باید صورت بگیرد عنوان کرد: هیچ پیش‌بینی نمی‌توان در مورد اثربخشی و پایداری این واکسن داشت ولی ما بدون رویکرد تبلیغاتی این مسیر را کاملا علمی در حال پیگیری هستیم که بحمدالله نتایج آن رضایت‌بخش بوده است.

جهانپور خاطرنشان کرد: تولید انبوه واکسن باید پس از تأیید مراحل بالینی باشد و در این زمینه نمی‌توان وعده‌ای تا اوایل سال آتی به مردم داد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635912
ارسال نظر
نظرات