شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 18:01 منتشر شده در مورخ: 1399/05/21 شناسه خبر: 1635919
وقتی قیمت کپسول گاز بی سروصدا گران می‌شود؛

انفجار قیمت سیلندرهای گاز خانگی در هرمزگان

انفجار قیمت سیلندرهای گاز خانگی در هرمزگان
افزایش بی رویه قیمت سیلندر گاز مایع طی روزهای اخیر در استان هرمزگان گلایه مندی شهروندان را به همرا داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازهرمز، به دلیل عدم توسعه شبکه گاز رسانی در شهرها و روستاهای هرمزگان مردم از لوله کشی گاز بی بهرمانده و هنوز از سیلندرهای گاز مایع برای برطرف کردن نیازهای مختلف خود استفاده می کند این درحالی است که در روزهای اخیر روند افزایش قیمت سیلندر های گاز باعث گلایه‌های را به دنبال داشته است.

عرضه نامناسب سیلندر های گاز در استان این کالا همیشه دچار فراز و نشیب‌هایی است که این موضوع نیاز به نظارت‌های بیشتر با استفاده از ابزارهای مختلف را طلب می‌کند.

نظارت بر روی گاز که به عنوان یک کالای اساسی مردم محسوب می شود نباید تنها در سطح عرضه کنندگان خُرد محدود شود بلکه ابزارهای نظارتی و کنترلی بر عملکرد شرکت‌های تامین و عرضه‌کننده عمده سیلندرهای گاز مایع نیز باید قوی‌تر عمل کنند.

یکی از شرکت های فروش سیلندر گاز در میناب در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: نرخ قیمت هر کپسول گاز 9700تومان است و هفته های گذشته قیمت آن 7800تومان بود.

قیمت هر سیلندر گاز 14 هزارتومان در شهر میناب

حسنی شهروند مینابی با ابراز نارحتی از افزایش ناگهانی کپسول گاز به خبرنگار ما گفت: این روزها همه چیز در بازار در حال گران شدن است دیگر بالا رفتن قیمت برایمان بسیار دشوار خواهد بود.

وی افزود: کپسول گاز این دفعه از شرکت به قیمت 9800فروخته می شود در حالی که هفته های قبل این قمت دو هزار توان ازان تربود.

این شروند ادامه داد: اگر به وانت که اشتراکی زنگ بزنیم تا در خانه بیاورد باید 14 هزارتومان هزینه کنیم.

قیمت خارج از نرخ مصوب مصداق گران فروشی است

منشعدی روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: نرخ مصوب فروش سیلندر های گاز در هرمزگان تغییر کرده است و این قیمت فروش آن از شرکت 9700 تومان می باشد.

وی افزود: افزایش قیمت خارج از نرخ مصوب مصداق گران فروشی و مردم این گران فروشی به سامانه 124 اطلاع دهند.

حداکثر قیمت سیلندر11 کیلوگرمی گاز خانگی 97 هزار ریال است

عبدالرضا پیروی منش، معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هزمز اظهار کرد: تیم های بازرسی در حال گشت زنی و نظارت بر فروش سیلندر گاز در سطح استان هستند که در صورت مشاهده تخلف با فروشندگان برخورد شده و با تشکیل پرونده به مراجع قانونی ارجاع داده می شود.

وی افزود: شهروندان می توانند با گرفتن کد اشتراک سیلندرهای گاز خانگی از خدمات شرکت ها بهره مند شوند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نرخ انواع سیلندر گاز 2کیلوگرمی 23 هزار ریال، سیلندر گاز 5کیلوگرمی 50 هزار ریال، سیلندر گاز 11کیلوگرمی 97 هزار ریال، سیلندر گاز 25کیلوگرمی 200 هزار ریال، سیلندر گاز 33کیلوگرمی253 هزار ریال، سیلندر گاز 45کیلوگرمی 346 هزار ریال و سیلندر گاز 50کیلوگرمی را 350 هزار ریال اعلام نمود.

پیروی منش گفت: با همکاری مردم می توان بسیاری از تخلف ها را شناسایی کرد و با مجازات متخلفان نیز زمینه وقوع تخلف را در جامعه کاهش داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد کرد: سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان آماده پاسخگویی به شکایت های مردمی است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1635919
ارسال نظر
نظرات