شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:25 منتشر شده در مورخ: 1399/05/21 شناسه خبر: 1635922
معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه خراسان رضوی مطرح کرد؛

از تولید ماسک هوشمند کرونا تا تولید دستگاه تصفیه هوای بیمارستانی/ ۳ شرکت دانش‌بنیان در سال جاری راه‌اندازی شد

از تولید ماسک هوشمند کرونا تا تولید دستگاه تصفیه هوای بیمارستانی/ ۳ شرکت دانش‌بنیان در سال جاری راه‌اندازی شد
کفاش با اشاره به حمایت و هدایت ۳ شرکت دانش بنیان با کمک بسیج علمی پژوهشی خراسان رضوی گفت: در راستای مقابله با کرونا با موضوع ماسک هوشمند بر اساس محصولات دانش‌بنیان در حال مطالعه و تولید هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمودرضا کفاش، معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام رضا(ع) در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه از سال 1387 با هدف تحقق بخشی به منویات رهبر معظم انقلاب جهت دستیابی به مرجعیت علمی کشور شکل گرفته است.

رفع نیازها و مشکلات مردم اولویت بسیج علمی است

وی افزود: در سازمان بسیج علمی هدف اصلی تولید علم نافع و مفید بر اساس نیازهای سپاه و بسیج برای رفع مشکلات مردم و جامعه است و تولید علم بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب که منتج به اقتدار کشور و تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص شود در دستور کار است.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام رضا(ع) با اشاره به حمایت از طرح هایی که منجر به اشتغالزایی افراد و محرومیت زدایی از جامعه شود گفت: پیگیر این موضوع هستیم که علمی تولید شود که خالق ثروت شود چراکه بسیج دارای نقش تسهیلگری است و این تسهیل گر نیز مورد اعتماد مردم است.

وی افزود: امروزدر جتگ اقتصادی هستیم و دشمنان انقلاب اسلامی در عرصه اقتصادی به نبرد با ملت ایران آمده اند لذا آرایش جنگی ما باید در رفع نیازهای اقتصادی با تکیه بر تولید ملی و توان داخل متمرکز شود و البته نگاه ما در اقتصاد باید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی باشد.

فعالیت بیش از ۴ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور

کفاش با بیان اینکه یکی از پایه های اقتصادمقاومتی در حوزه های دانش بنیان است تصریح کرد: وظیفه حمایت از شرکت های دانش بنیان در سطح کشور را داریم و قریب به 4200 شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد اما تأکید بر افزایش شرکت های دانش بنیان وجود دارد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری 3 شرکت دانش بنیان با کمک معاونت علمی پژوهشی سپاه امام رضا(ع) مورد حمایت و هدایت واقع شده است و از مرحله فناوری به مرحل دانش بنیانی رسیده است.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام رضا(ع) شکل گیری بسیج با ریشه های مردمی را دارای بنیه قوی همه جانبه دانست و ادامه داد: امروز رویکرد ما برای تولید علم خودکفایی اقتصادی است و با جهاد علمی در پی گفتمان سازی و مطالبه گری تخصصی هستیم.

توان ایجاد ۲۰مرکز رشد برای کمک به اشتغال و خودباوری

وی با اعلام اینکه از اهداف مهم در سال ۹۹ ایجاد مراکز رشد و فناوری است افزود: هدف ما در مراکز رشد تولید محصولات نوآور و فناور و همچنین اشتغالزایی و خلق ثروت است لذا باید بازار آن پیش بینی شود و بر همینی اساس تجاری سازی محصول دارای اهمیت است و نباید محصولی تولید شود که بازار فروش نداشته باشد.

کفاش خاطرنشان کرد: در مراکز رشد مدل موفقی آغاز شده و بر اساس واسپاری امور به اقشار و بسیجیان بومی ایده ها و طرح ها برای کمک به معیشت و اقتصاد جامعه جریان دارند لذا در سال گذشته 4 مرکز رشد در شهرستان بردسکن و مه ولات و دو مرکز رشد در مشهد ایجاد شده است.

وی با اشاره به توان ایجاد ۲۰مرکز رشد برای کمک به اشتغال و خودباوری شهرستان افزود: در مقابله با کرونا از اسفندماه سال گذشته بحث تولید محلول ضدعفونی و ماسک و کارکردن روی داروهایی برای مقابله با این ویروس آغاز شده است.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام رضا(ع) گفت: در محصولات دانش بنیان در مرز دانش روی ماسک هوشمند در حال مطالعه هستیم که با فیلترهایی با رعایت تمام ملاحظات پزشکی و اشعه خاص اجازه ورود هوای آلوده و تنفس را نمی دهد و به صورت هوشمند اکسیژن را تصفیه می کند.

راه‌‎اندازی ۳۸ پایگاه‌ علمی مسجدمحور در خراسان رضوی

وی افزود: ۳۸پایگاه های علمی مسجدمحور با هدف ارتقای سطح تحصیلی دانش آموزان منطقه، مشاوره های شغلی، تحصیلی و کلاس های کارآفرینی راه اندازی شده است.

کفاش اظهار کرد: امروز روی محلول ضدعفونی مطالعه می شود که بر پایه انتی اکسیدان ها است و از مراکز پزشکی رسمی تقاضا شده که پیگیری محصول انجام شود تا باتوجه به عوارض کم آن، مصرف الکل کاهش یابد.

وی ضمن اشاره به تولید محلول ضدعفونی کننده بر پایه نانوسیلورها توسط پژوهشگران بسیجی افزود: با حمایت بسیج علمی دستگاه تصفیه هوا به کمک ازون و اشعه یووی خروجی تصفیه را ارائه می‌دهد و مدل موفق آن در بیمارستان های استان نصب شده و در حال استفاده است.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه 10 شرکت دانش بنیان، 8 مرکز رشد و 40 پایگاه علمی در سطح شهرستان راه انداری شده تصریح کرد: 15 پروژه علمی و پژوهشی به صورت تسهیلاتی و اعتباری در راستای تولید ملی مورد حمایت معاونت علمی و پژوهشی سپاه خراسان رضوی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1635922
ارسال نظر
نظرات