شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 22:28 منتشر شده در مورخ: 1399/05/21 شناسه خبر: 1636005
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

چابک سازی دولت ضروری است/ دولت دارایی‌های غیرمولد خود را کارآمدسازی کند

چابک سازی دولت ضروری است/ دولت دارایی‌های غیرمولد خود را کارآمدسازی کند
نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به بدنه دولت در شرایط فعلی اشاره کرد و با بیان اینکه متاسفانه بدنه دولت طی سال‌ها به‌جای چابک‌سازی بیشتر فربه شده است، گفت: این فربه سازی به گونه ای بوده است که درآمدهای حاصل از دریافت مالیات پاسخگوی هزینه جاری دولت نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه امروز در صفحه اینستاگرامی خود به لزوم چابک سازی دولت اشاره کرد و نوشت: هرچند همواره این موضوع شعار بوده اما امیدواریم مجلس انقلابی بتواند با یک اقدام انقلابی، بودجه سال آینده را بدون وابستگی به نفت تصویب کند.

وی با بیان اینکه چابک‌سازی دولت کار بسیار سختی است گفت: دولت‎ها همواره به دنبال داشتن قدرت و سیطره بر اموال و دارایی‌ها هستند بنابراین انجام چنین کاری بسیار مشکل است.
 
نیکزاد به بدنه دولت در شرایط فعلی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه متاسفانه بدنه دولت طی سال‌ها به‌جای چابک‌سازی بیشتر فربه شده است، گفت: این فربه سازی به گونه ای بوده است که درآمدهای حاصل از دریافت مالیات پاسخگوی هزینه جاری حدود ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی دولت نیست و در مقابل این حجم از هزینه‌ها، ما حتی در تامین  بودجه غیرعمرانی هم کم بود داریم.
 
وی در پایان سخنان خود از کارآمدسازی دارایی‌های غیرمولد دولت به عنوان اقدام درست در این راستا نام برد و گفت: این کار باید هرچه سریع تر انجام شود.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636005
ارسال نظر
نظرات