شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:24 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636036

سقوط ۱۲۰ دلاری قیمت جهانی طلا در یک روز

سقوط ۱۲۰ دلاری قیمت جهانی طلا در یک روز
در پی پیدا شدن واکسن کرونا در روسیه و امیدها به نهایی شدن بسته محرک مالی جدید در آمریکا قیمت طلا بیش از ۱۲۰ دلار افت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رویترز، در حالی که انتشار آمارهای امیدوارکننده اقتصادی و امیدها به نهایی شدن بسته محرک مالی جدید در آمریکا سبب افزایش اشتها برای ریسک پذیری شده است، قیمت طلا دیروز بعد از ظهر تا 6 درصد افت کرد و امروز نیز روند کاهشی خود را تداوم بخشید.

قیمت هر اونس طلا امروز با 1.09 درصد کاهش به 1891 دلار و 10 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر نیز با 2.51 درصد افت به 1897 دلار و 40 سنت رسید.

بر این اساس قیمت طلا از دیروز تاکنون بیش از 120 دلار افت کرده است. پیدا شدن واکسن کرونا در روسیه نیز یکی از دلایل سقوط قیمت طلا طی روزهای اخیر عنوان شده است.

سایر فلزات گرانبها نیز امروز شاهد افت قیمت شدیدی بود به نحوی که قیمت نقره با 13.8 درصد کاهش بدترین عملکرد روزانه از اکتبر 2008 را به ثبت رساند.

ادوارد مویا تحلیلگر شرکت اوآندا در این باره گفت: «یک سقوط نسبتا کوچک در بازار طلا رخ داد. قطعا نمی توان تاثیر خبر تولید واکسن کرونا در روسیه و ادامه خوش بینی ها نسبت به بازارهای سهام بر بازار طلا را نادیده گرفت.»

قیمت طلا که روز جمعه گذشته به رقم 2072 دلار و 50 سنت رسیده بود، دیروز با حدود 6 درصد کاهش به حدود 1910 دلار رسید و شدیدترین افت قیمت روزانه از ژوئن 2013 را به ثبت رساند.

انتشار آمارهای اقتصادی بهتر از حد انتظار به شکل گیری موج فروش دارایی های طلا در بازار طی روز گذشته کمک کرد، اما به گفته مویا احساس حاکم بر بازار همچنان افزایشی است.

بر اساس آمارهای جدید قیمت های تولیدکننده در آمریکا طی ماه جولای بیش از حد انتظار ترمیم شده و شاخص اس اند پی گلوبال بورس آمریکا به رقم های رشد بی سابقه نزدیک شده است.

همچنین رشد میزان سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا سبب شده تا از میزان جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران تا حدودی کاسته شود.

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1636036
ارسال نظر
نظرات