شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:06 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636037
ترازو زیر پای دانش اموزان یزدی چاق!

«پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان» با اغاز سال تحصیلی در یزد اجرا می‌شود

«پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان» با اغاز سال تحصیلی در یزد اجرا می‌شود
معاون تربیت بدنی و سلامت اموزش و پرورش استان یزد گفت: 35درصد دانش آموزان به چاقی و افزایش وزن دچار هستند که برای مقابله با این مشکل در سال تحصیلی جدید برنامه هایی از سوی وزارت آموزش وپرورش ابلاغ شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مصطفی خلیلی معاون تربیت بدنی و سلامت اموزش و پرورش استان یزد در مصاحبه با یزدرسا در خصوص تدابیر آموزش و پرورش برای افزایش سلامتی و تحرک دانش اموزان در دوران کرونا اظهار کرد: بر اساس امار رسمی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی 59 درصد مرد م کشور و 35درصد دانش آموزان به چاقی و افزایش وزن دچار هستند که برای مقابله با این مشکل در سال تحصیلی جدید برنامه هایی از سوی وزارت آموزش وپرورش ابلاغ شده است.

خلیلی افزود: پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ شده است و در استان یزد هم این موضوع هفته آینده در شورای عالی استان با حضور استاندار یزد مطرح خواهد شد و همه دستگاه های متولی و دخیل در این امر با مشخص شدن حوزه وظایف در این طرح همکاری خواهند کرد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید از نیمه شهریور ماه عنوان کرد: با شروع سال تحصیلی همه دانش اموزان در این خصوص غربالگری خواهند شد و اگر دانش آموزی مشکل داشته باشد به طور محرمانه با والدین او درماین گذاشته می شود که امیدواریم با تاکید بر تغذیه  سالم و ایجاد تحرک درصد قابل توجهی از امار چاقی و اضافه وزن در دانش آموزان یزدی را کاهش دهیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت اموزش و پرورش استان یزد در پایان تاکید کرد: نتایج این غربالگری اسفند ماه 99 یا اردیبهشت 1400 اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636037
ارسال نظر
نظرات