شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:56 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636133
جانشین ستاد مقابله با کرونا در قزوین اعلام کرد؛

بستری ۲۸۳ بیمار در بیمارستان‌های قزوین/ ابتلا به کرونا در جوانان به‌شدت افزایش یافته است

بستری ۲۸۳ بیمار در بیمارستان‌های قزوین/ ابتلا به کرونا در جوانان به‌شدت افزایش یافته است
منوچهر حبیبی، جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: قدرت سرایت ویروس کرونا بالا رفته و ابتلا در جوانان بیشتر از سایرین گزارش شده است و به دلیل نداشتن علائم، خطرناک‌تر از قبل بوده و نیاز به توجه ویژه‌ای دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به وضعیت کرونا در سطح استان اظهار کرد: در مجموع استان قزوین در وضعیت هشدار قرار دارد و شرایط به گونه‌ای است که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان پذیرش شدند و هم‌اکنون مجموع بیماران کرونایی بستری شده ۲۸۳ بیمار است.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین تصریح کرد: هم اکنون ۶۵ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند؛ ضمن اینکه متاسفانه در شبانه‌روز گذشته ۳ نفر از هموطنان ما به دلیل ابتلا به کووید۱۹ فوت کردند.

قدرت سرایت ویروس کرونا افزایش یافته است

وی عنوان کرد: نکته حائز اهمیت آن است که همان‌طور که کارشناسان امر تاکید دارند این ویروس جهش یافته ویژگی‌های خاصی دارد و نیاز به دقت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم است.

این مقام مسئول بیان کرد: قدرت سرایت ویروس کرونا بالا رفته و ابتلا در جوانان بیشتر از سایرین گزارش شده است و به دلیل نداشتن علائم، خطرناک‌تر از قبل بوده و نیاز به توجه ویژه‌ای دارد.

حبیبی در پایان گفت: ویروس کرونا به راحتی از طریق صحبت کردن، عطسه و سرفه به دیگران منتقل می‌شود؛ لذا کماکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماست و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636133
ارسال نظر
نظرات