شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:39 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636144
جوانانی که به سمت شبکه های ضدفرهنگی سوق داده می شوند!

محرومیت مناطق مرزی از تلویزیون ملی/ مرزها خط مقدم تهاجم فرهنگی دشمن هستند

محرومیت مناطق مرزی از تلویزیون ملی/ مرزها خط مقدم تهاجم فرهنگی دشمن هستند
عدم دسترسی مردم در برخی مناطق استان کردستان به تلویزیون ملی موجب می شود تا گیرنده های خود را به سمت کانالهای ماهواره ای خارج از مرز و چه بسا شبکه های معاند و ضد فرهنگی تنظیم کنند و قطعا این عمل موجب ایجاد آسیبهای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و غیره در کوتاه مدت و دراز مدت خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، برخی مناطق روستایی در استان کردستان از پوشش آنتن دهی تلویزیون محروم هستند و این موضوع باعث می‌شود در کنار نبود اینترنت امکان خدمات رسانی و انجام برخی فعالیت‌های فرهنگی در این روستا عملا غیرممکن شود.این موضوع را باید حقیقی دانست که شهرها و استانهای مرزی خط مقدم تهاجم فرهنگی دشمن هستند.

ورود ماهواره و اینترنت به بیشتر خانه ها، خود امری بسیار خطرناک است، خطری مزمن که بعداز مدت زمانی اثرات سوء خود را نشان می دهد.

عدم دسترسی مردم برخی مناطق استان کردستان به تلویزیون ملی موجب می شود تا گیرنده های خود را به سمت کانالهای ماهواره ای خارج از مرز و چه بسا شبکه های معاند و ضد فرهنگی تنظیم کنند و قطعا این عمل موجب ایجاد آسیبهای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و در کوتاه مدت و دراز مدت خواهد شد.

عدم دسترسی به تلویزیون ملی در برخی مناطق کردستان موجب سوق داده شدن کودکان و جوانان به سمت برنامه های ضد فرهنگی شبکه های ماهواره ای غربی شده و این موضوع اعتراض شدید بسیاری از این خانواده ها را در پی داشته است. میزان نارضایتی مردم روستاهای کردستان به خصوص جوانان از وضعیت دریافت این شبکه ها در استان  که با اختلالات زیادی همراه شده است به شدت گلایه مند و خواهان بررسی و رفع مشکلات اساسی فرستنده ها و گیرنده های تلویزیونی هستند.

در برخی مناطق روستایی هم که پوشش تلویزیونی وجود دارد، با کوچکترین وزش باد و یا بارش بارانی در سطح  منطقه و یا حتی با عبور یک وسیله نقلیه شاهد قطعی شبکه های دیجیتال می شوییم که حتی در هفته تا چندین ساعت قطعی مکرر و پارازیت همه این ها باعث می شود تا مردم منطقه از نعمت رسانه ملی نتوانند به نحو احسن بهره مندی داشته باشند.

وجود لوازم و تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی مانند تلویزیون و تلفن همراه هوشمند در بین روستاییان باعث می‌شود تا عدالت آموزشی، خدماتی و فرهنگی در این مناطق متناسب با شهرنشینان افزایش یابد.

قطع به یقین یکی از اولویت‌های اساسی مسؤولان استان کردستان در حوزه توسعه روستاها، باید فراهم کردن زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات برای روستاییان باشد.

متاسفانه قطعی مکرر و اختلال در گیرنده های دیجیتال در برخی مناطق کردستان به گونه ای است که کم کم میل به استفاده از ماهواره در حال افزایش است که نقض صریح قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی تلقی می شود، فراهم می سازد. لذا مردم روستانشین کردستان امیدوارند با پیگیری های مسئولان استان و مساعدت صدا و سیمای مرکز استان، این مشکل برای همیشه رفع شود و منطقه را از پیامدهای فرهنگی نامناسب شبکه های ماهواره ای مصون سازد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1636144
ارسال نظر
نظرات