شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636156
استاندار اردبیل:

برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل بهداشتی/ فضاسازی محرم امسال متفاوت باشد

برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل بهداشتی/ فضاسازی محرم امسال متفاوت باشد
استاندار اردبیل گفت: مراسم دهه محرم و سالار شهیدان حضرت اباعبداله حسین (ع) به شیوه دیگری با رعایت آخرین پروتکل بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی کرونا برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، اکبر بهنام جو در جلسه ستاد کرونای استان اردبیل، اظهار داشت: ترویج فرهنگ عاشورایی و نهضت امام حسین(ع) در شرایط کنونی برای ما لازم است چرا که درس ایثار، شجاعت، آزادگی و حریت از نهضت این بزرگواران نشات گرفته شده است.

وی افزود: باید در برگزاری مراسم عزاداری همه با خلوص نیت در نحوه برگزاری آن تلاش کنند و مردم با اراده پاک علاوه بر برگزاری مراسم در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا احساس مسولیت کنند.

مردم باید از فیوضات ماه محرم الحرام بهره مند شوند

استاندار اردبیل گفت: قصد تعطیلی هیچ مراسمی را به جز پروتکل بهداشتی ستاد ملی کرونا منع کرده نخواهیم داشت و به اعتقاد ما مردم دارای شعور و فرهنگ حسینی هستند و باید از فیوضات ماه محرم الحرام در پای منبر عالمان دینی و نوحه خوانان بهره مند شوند.

بهنام جو ابراز داشت: همه عوامل باید بصورت دلی و اعتقادی پای کار باشند و از ظرفیت دهیاران، بخشداران، شوراها در روستاها و پایگاه های مقاومت مساجد، بسیج مردمی با توجیه کامل جهت کنترل فضا استفاده شود.

وی ضدعفونی معابر، توزیع ماسک و رعایت پروتکل بهداشتی در این عزاداری ها را یادآور شد و گفت: اطلاع رسانی گسترده از سوی رسانه ها جهت تبیین و نحوه عزاداری در سال ۹۹ صورت می گیرد تا همه به وظیفه خود آشنایی کافی داشته باشد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه سیاه پوش کردن شهر برعهده شهرداری است، گفت: نحوه نصب پرچم سیاه و اعلام فرارسیدن ماه محرم و ماه عزا باید نسبت به سنوات گذشته متفاوت باشد و دستگاه های نظارتی نیز به نحو احسن وظایف خود را انجام می دهند.

مراسم طشت گذاری نخواهیم داشت

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی کنترل وضعیت را برعهده دارد افزود: فرد تعهد دهنده در مقابل همه عزاداری ها مسوول است و توجیه عموم مردم در این رابطه باید بصورت سازمانی و سیستمی برگزار شود و هیچگونه حرکت دستجات در سطح شهر انجام نمی شود.

او گفت: طبق تاکید پروتکل بهداشتی ستاد ملی کرونا مراسم طشت گذاری نخواهیم داشت و دسته گردانی و تجمعات نباید انجام شود چرا که خطرناکترین وضعیت انتقال بیماری در تجمعات اتفاق می افتد ولی مراسم عزاداری در مساجد در محیط های باز و حیاط مدارس در صورت نبود جا برگزار می شود.

وی تصریح کرد: اصناف هم باید توجیه شوند و هیئت ها هیچ گونه کمبود اقلام بهداشتی در سطح استان نخواهند داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636156
ارسال نظر
نظرات