شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:52 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636225
دادستان سرپل ذهاب مطرح کرد:

رفع تصرف 8000 مترمربع از اراضی ملی در سرپلذهاب

رفع تصرف 8000 مترمربع از اراضی ملی در سرپلذهاب
سعید زریری, دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرپلذهاب از رفع تصرف 8000 مترمربع از اراضی ملی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید زریری در گفتگو با بازی دراز , اظهار داشت: دادستانی شهرستان در این راستا با دستور قضایی دادستانی و مطابق حکم قطعی دادگاه عالی ۸هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان را که تصرف شده بود رفع تصرف کرده است .

وی افزود: انفال طبق قانون اساسی متعلق به حکومت اسلامی است و نحوه بهره برداری از آن را قانون مشخص می کند و هیچ کس حق ندارد به شیوه های مختلف به اراضی ملی و منابع طبیعی تعدی کند.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرپلذهاب بیان داشت: صیانت از اراضی ملی و انفال و جلوگیری از تعرض به بیت المال یک وظیفه مهم است که بخشی از آن بر عهده دادستانی است.

وی با بیان اینکه ضعف و خلاء قوانین عامل برخی از زمین خواری و کوه خواری ها در گذشته بوده است تصریح کرد: دستورالعمل حفظ حقوق عامه، دادستان‌ها را مکلف می‌کند تا حتی بدون تشکیل پرونده قضایی نسبت به مسائل مختلف از نهادهای عمومی و حاکمیتی در هر سطحی مطالبه‌گری داشته باشند و با دقت نظر مسائل حوزه کاری خود را رصد کنند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636225
ارسال نظر
نظرات