شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:46 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636257
نماینده سازمان‌های مردم نهاد در شورای حمایت و توسعه خراسان رضوی مطرح کرد؛

مشارکت دولت با تشکل‌های مردمی آغاز شکوفایی حکومت داری/ کرونا بهترین زمان را برای مشارکت صد‌درصدی مردم مهیا کرد

مشارکت دولت با تشکل‌های مردمی آغاز شکوفایی حکومت داری/ کرونا بهترین زمان را برای مشارکت صد‌درصدی مردم مهیا کرد
طهوریان عسگری گفت: مشارکت دولت با تشکل‌های مردمی آغاز شکوفایی حکومت داری است ولی هنوز برخی مسئولان ما به این بلوغ فکری نرسیده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید طهوریان عسگری، نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در شورای حمایت و توسعه خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، در روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی اظهار کرد: امروز در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که غرق در ارتباطات شده است و طبیعتاً همین امر سبب شده تا زمینه‌های ارتباطات فی‌مابین نسل‌های انسانی چه در شبکه‌های کوچک مردمی همچون محلات و نیز شبکه‌های بزرگ‌تر فراهم شود.

وی افزود: طبیعتاً عمل کرد حوزه مشارکت اجتماعی نیز ناظر بر نگاه معنوی و انقلابی بوده، همان‌طور که امر مشارکت اجتماعی دارای سابقه‌ای طولانی‌مدت از صدر اسلام تاکنون است.

نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در شورای حمایت و توسعه خراسان رضوی دوران شیوع ویروس کرونا را بهترین زمان برای سنجش میزان مشارکت اجتماعی مردم با یکدیگر دانست و گفت: مسیر پیشرفت مشارکت اجتماعی و مردمی در 40 ساله اول انقلاب نیز به سمتی رفته است که در تمام بحران‌ها ازجمله بلایای طبیعی، اقتصادی و حتی شیوع ویروس منحوسی همچون کرونا سطح همدلی و مشارکت مردم ایران را به رخ جهانیان می‌کشد.

وی افزود: به نظر بنده در هفت‌ساله گذشته سازمان‌های مردم‌نهاد بیشتر برای دولت‌مردان لقلقه زبان بوده‌اند و در عمل به هیچ عنوان تعاملی از سمت دولت با مردم شکل نگرفته است.

طهوریان عسگری تصریح کرد: نباید سازمان‌های مردم‌نهاد فقط در زمانی که باید از دولت حمایت کنند در صدر توجهات قرار گیرند و بایستی در زمانی سازمان‌های مردم‌نهاد به یاری مؤثر دولت نیازمند هستند از یادها نروند.

وی افزود: از طرفی باید از مجموعه نظام جمهوری اسلامی برای توجه بسیار به تشکل‌های مردمی تشکر کرد و از طرفی باید  از دولت‌مردان و کارگذاران گلایه کرد که آن حق تشکل‌های مردمی را ادا نکرده است.
نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در شورای حمایت و توسعه خراسان رضوی بابیان این‌که تمام فعالیت‌های سازمان‌های مردمی بی چشم‌داشت بوده و در جهت تحقق آرمان‌های جمهوری اسلامی صورت می‌پذیرد خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که تشکل‌های مردمی چه موردحمایت قرار بگیرد و یا مورد بی‌توجهی قرار بگیرد بازهم روحیه اخلاص، انقلابی گری مردم ما به شکل و نحوی است که بازهم مسیر خودشان را ناظر به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ادامه می‌دهند.

وی افزود: مشارکت دولت با تشکل‌های مردمی آغاز شکوفایی حکومت‌داری است ولی هنوز برخی مسئولان ما به این بلوغ فکری نرسیده‌اند لذا اگر برخی از امور در حوزه اقتصاد، فرهنگ و توسعه اجتماعی به مردم سپرده و یا با همکاری مردم اجرا شود، شکوفایی جمهوری اسلامی در تمام زمینه‌ها را مشاهده می‌کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636257
ارسال نظر
نظرات