شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636265
با گذشت 9سال از حضور نماینده هرمزگان در لیگ برتر؛

چرا فوتبال هرمزگان حرفی برای گفتن ندارد؟

چرا فوتبال هرمزگان حرفی برای گفتن ندارد؟
علی رغم وجود ظرفیت های انسانی و بنگاه‌های اقتصادی و تجاری در هرمزگان، فوتبال در استان در یک سردگمی بزرگ قرار دارد که جا دارد مسئولان در این عرصه تصمیمات مناسبی اتخاذ کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازهرمز، فوتبال اولین و بزرگترین ورزش در جهان محسوب می شود که طرفداران بسیار زیادی دارد و تاریخچه تشکیل این ورزش محبوب به چند هزار سال پیش بر می گردد.

در زمانی که فوتبال به عنوان پرطرفدارترین ورزش ایران قلمداد می شود و به گونه که این روزها نام فوتبالیست هابیشتراز هر ورزشکار دیگری به گوش می رسد .

همگان در ایران، فوتبال در جنوب را ستایش می کنند ولی مدت هاست که شور وهیجان فوتبال در هرمزگان به خاطره ها پیوسته است وقتی که هیجان بروی سکوهای ورزشگاه های شهر بندرعباس برای تیم محبوشان می تپید و مردم برای بازی های آلومینیوم وشهرداری  لحظه شماری می کردند.

از زمان سکوت آلومینیوم هرمزگان از لیگ برتر سال ها گذشته است با این وجود ظاهرا با بی تدبیر مسئولان فوتبال در هرمزگان به پایان رسیده است.

مردم هرمزگان عاشق فوتبال هستند و عشق به فوتبال در هرمزگان زنده است جوانان این خطه در گرماو شرجی بسیار زیاد، ودمای بالا ۳۵ درجه بخاطر عشق خود بازی می کنند.

چیزی که برای عاشقان فوتبال در هرمزگان جای سوال است اینکه هرمزگان با وجود ظرفیت های گوناگون هیچ نماینده ای در لیگ برتر کشور ندارد که شاید عدم حمایت بنگاه های اقتصادی از فوتبال باشدو یا اینکه نبود عزم جدی دستگا های متولی عامل آن است.

استان هرمزگان آن قدر ظرفیت بنگاه های اقتصادی دارد که می توانند در سطح نخست کشور تیم داری کند در هرمزگان هم فولاد است هم آلومینیوم و نفت، که خود به تنهای خزانه کشور را تامین می کنند اما ۹ سال است که هرمزگان در سطح نخست فوتبال، تیم داری نکرده است.

تیم فوتبال شهرداری بندرعباس در فصل قبل از رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور باز هم نتوانست خواسته هواداران تیم را بر آورده سازد و در پایان فصل از رقابت ها در مکان پنجم جدول رده بندی گروه دوم ایستاد.

برخی کارشناسان  تغییرات پی در پی مدیریتی در تیم شهرداری را یک ضربه کاری به این تیم می داند هر وقت یک تیم یا باشگاه ثبات داشته باشد شانس موفقیت آن یقینا بیشتر خواهد بود.

با این وجود جوانان جنوبی ترین استان ایران منتظر تصمیمات مهمی از طرف وزارت ورزش و مسولان محلی هستند که با فوتبال شاید بتواند لحظه ای مشکلات دیگر را فراموش کنند.

مذاکرات اولیه استاندار برای واگذاری تیم فوتبال پیکان به هرمزگان

فریدون همتی، استاندار در حاشیه دیدار با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، اظهارکرد: پیشنهاد شده است با مشارکت و سهامداری صنایع غرب بندرعباس این اقدام عملیاتی شود.

وی افزود: در راستای تقویت روحیه امید و ایجاد انگیزه برای جوانان هرمزگان نیازمند تیمی قوی در هرمزگان هستیم که می‌تواند اثرات مثبت اجتماعی و اقتصادی فراوانی را به دنبال داشته باشد.

 همتی در بخش دیگری از سخنان خود در این دیدار به ظرفیت‌ها و جاذبه های مهم سرمایه گذاری در هرمزگان اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری در بخش راه اندازی خط تولید قطعات خودرو در هرمزگان با توجه به موقعیت ویژه این استان می تواند گشایشی در حوزه اقتصادی ایجاد کند و علاوه بر تامین نیازهای استانهای مجاور می تواند در کنار آن تولید قطعات صنایع دریایی را نیز عملیاتی کرد.

فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، نیز با استقبال از پیشنهاد استاندار هرمزگان بیان کرد: در صورت سرمایه گذاری ساخت قطعات مورد نیاز در هرمزگان، این شرکت خرید ۵ساله تولیدات را تضمین می کند و آمادگی حمایت از سرمایه گذاران را دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1636265
ارسال نظر
نظرات