شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:47 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636267
کارشناس مسائل سیاسی:

تغییر ساختار سیاسی و براندازی مهمترین هدف امریکا در لبنان است

تغییر ساختار سیاسی و براندازی مهمترین هدف امریکا در لبنان است
مرتضی امیری نژاد، کارشناس مسائل سیاسی گفت: نقشه تابستان داغ و تضعیف محور مقاومت، مسئله‌ای که در کشورهای ایران، سوریه، عراق و لبنان که محورهای اصلی مقاومت هستند نیز اجرایی می‌شود تا اضلاع محور مقاومت را از بین ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی امیری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ درباره تحولات لبنان اظهار کرد: باتوجه به اینکه حزب الله لبنان یک ضلع مهم در محور مقاومت است لذا یکی از اهداف مهم دشمن در تحولات لبنان، ضربه به جبهه مقاومت است.

وی افزود: همان طور که می‌دانیم دشمن به دنبال تابستانی داغ است که از قبل گفته بود و درصدد است تا این تابستان داغ را به داخل منطقه سوق دهد که در این راستا افکار عمومی را از اغتشاشات و تحولات داخل امریکا منحرف کند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: نقشه تابستان داغ و تضعیف محور مقاومت، مسئله‌ای که در کشورهای ایران، سوریه، عراق و لبنان که محورهای اصلی مقاومت هستند نیز اجرایی می‌شود تا اضلاع محور مقاومت را از بین ببرند.

امیری نژاد تصریح کرد: در انفجار اخیر که در لبنان اتفاق افتاد و هوز در علت وقوع آن به نتیجه مشخصی نرسیده‌اند، غرب و امریکا در صدد ایجاد یک نارضایتی و بدبینی در داخل این کشور است.

وی ادامه داد: سفر مکرون رئیس جمهور فرانسه به لبنان هم نوعی خوش خدمتی برای امریکا بود که درواقع پیاده نظام خود را به این کشور فرستادند تا فضای داخلی لبنان را بیشتر متشنج کنند.

توطئه‌گران داخلی و خارجی لبنان به دنبال سناریوی سوریه سازی هستند

کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: برخی افراد و چهره‌های سیاسی لبنان که وابسته غرب هستند، حضور مکرون در این کشور درواقع گراء به این افراد بود تا چراغ سبز درباره تغییر ساختار سیاسی لبنان نشان دهد.

امیری نژاد اذعان داشت: هدف از تشنج آفرینی در لبنان، به حاشیه کشاندن حزب الله است؛ غرب و امریکا در این پروژه به دنبال منافع اقتصادی و منتفی کردن خروج خود از خاورمیانه است که می‌خواهند با ایجاد فتنه‌های مختلف و تضعیف جبهه مقاومت، این تصور را به افکار عمومی القا کنند که حضور آن‌ها در منطقه باعث ثبات و آرامش خواهد شد.

وی عنوان کرد: درواقع این نقشه‌ها یک فریب سیاسی است که امریکا و غرب ماندگاری خود در منطقه را تثبیت کنند و به دنبال توطئه افکنی هستند تا افکار عمومی را با خود همراه کنند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: حادثه انفجار که مسئله‌ای مهم بود اما با مدیریت افکار عمومی توسط دشمن به حاشیه رفته و نافرمانی‌های مدنی بیشتر بروز کرده است.

امیری نژاد در پایان گفت: امریکا و غرب با غول رسانه‌ای که در اختیار دارد دست به تحریف و بازی با افکار عمومی می‌زنند تا به تغییر ساختار سیاسی و براندازی نظام دست یابند.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1636267
ارسال نظر
نظرات