شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:45 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636277
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:

خیران قزوینی در تهیه گوشی هوشمند به دانش‌آموزان محروم کمک کنند

خیران قزوینی در تهیه گوشی هوشمند به دانش‌آموزان محروم کمک کنند
حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: با توجه به شیوع کرونا آموزش‌های مجازی عمدتا قرار است از طریق شبکه شاد انجام شود و ما آمادگی داریم تا همه نواقص مرتبط با این سیستم را مرتفع کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به آموزش دانش‌آموزان در فضای مجازی به دلیل شیوع کرونا اظهار کرد: شبکه آموزشی دانش‌آموزان یا شبکه "شاد" یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های آی تی کشور و اختصاصی وزارت آموزش و پرورش است.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا آموزش‌های مجازی عمدتا قرار است از طریق شبکه شاد انجام شود و ما آمادگی داریم تا همه نواقص مرتبط با این سیستم را مرتفع کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به مشکلات استفاده از شبکه شاد تصریح کرد: در حوزه شبکه شاد با مشکلاتی مواجه هستیم از جمله اینکه برخی دانش‌آموزان فاقد گوشی هوشمند بوده و بخشی از مناطق روستایی در سطح استان نیز تحت پوشش اینترنت نیستند.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش استان قزوین با همکاری استانداری و بقیه دستگاه‌های مربوطه به دنبال رفع مشکلات و مسائل مرتبط با این حوزه‌هاست.

اصغری با اشاره به اهمیت مشارکت خیران در نظام تعلیم و تربیت بیان کرد: از همه خیران دعوت می‌کنیم تا با خرید گوشی هوشمند به دانش‌آموزانی که گوشی هوشمند نداشته و قادر به بهره‌مندی از آموزش‌های مجازی شبکه شاد نیستند؛ کمک کنند؛ البته با دستگاه بهزیستی، کمیته امداد و دفتر امور اجتماعی استانداری در حال همکاری هستیم تا بخشی از مشکلات را رفع کنیم.

ارائه مطالب آموزشی به صورت حضوری و غیرحضوری

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: در ارتباط با تحت پوشش قرار دادن روستاها به اینترنت هم با همکاری مخابرات و دفتر فناوری استانداری به دنبال رفع مشکلات و محدودیت‌ها هستیم.

این مقام مسئول گفت: به خانواده‌ها اطمینان می‌دهیم که همه مباحث آموزشی را بخشی به صورت حضوری و بخشی دیگر به شکل غیرحضوری از طریق فضای مجازی و به ویژه شبکه شاد به اطلاع دانش‌آموزان می‌رسانیم.

وی تاکید کرد: امیدواریم با تلاش همه مسئولان، کادر آموزشی مدارس و اولیا، دانش‌آموزان بتوانند طیق قاعده و برنامه‌ای که مدارس در اختیار آنها قرار می‌دهد در شبکه شاد حضور داشته و بتوانند از بستری که فراهم شده، استقاده کنند.

اصغری بیان کرد: اگر ما بتوانیم از بستر فراهم شده به خوبی استفاده کنیم می‌تواند در بحث عدالت آموزشی موثر واقع شود چراکه بهترین معلم‌ها، محتواهای مناسبی را تولید می‌کنند.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد این موضوع فرصت مغتنمی است تا همه بتوانند از محتواهایی که به شیوه‌های علمی تهیه و آماده شده، بهره‌مند شوند چه کسانی که در محیط شهری و برخوردار زندگی می‌کنند و چه آنهایی که در محیط‌های کم برخوردار و محروم استان سکونت دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در پایان گفت: امیدواریم همه دانش‌آموزان طبق برنامه‌ای که مدارس در آغاز سال تحصیلی ارائه می‌کنند در این شبکه حضور داشته و از آموزش‌ها بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636277
ارسال نظر
نظرات