شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:32 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1636283
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین:

۲۵۰ روستای قزوین به اینترنت دسترسی ندارد/ ایجاد درسترسی به اینترنت برای 10 روستا در هفته گذشته

۲۵۰ روستای قزوین به اینترنت دسترسی ندارد/ ایجاد درسترسی به اینترنت برای 10 روستا در هفته گذشته
مرتضی شهامی گفت: طی هفته گذشته ۱۰روستا در مناطق مختلف استان شامل طارم، الموت، شهرستان آوج و آبیک به شبکه اینترنت متصل شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مرتضی شهامی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری صبح قزوین با اشاره به عدم دسترسی برخی روستاهای استان به شبکه اینترنت اظهار کرد: حدود ۲۵۰روستا در سطح استان به اینترنت دسترسی ندارند که سه درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند؛ درواقع می‌توان گفت که ۹۷ درصد مردم استان و بالطبع دانش‌آموزان از شبکه اینترنت بهره‌مند هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین با بیان اینکه قزوین رتبه یازدهم کشوری را در زمینه پوشش اینترنت دارد، افزود: با توجه به تحریم‌ها و افزایش نرخ ارز و دلار و تحت تاثیر قرار گرفتن قطعات، شرکت‌ها و اپراتورها به سختی می‌توانند شبکه‌ها را توسعه دهند.

اتصال ۵۰ روستای قزوین به اینترنت 4G

وی تصریح کرد: طی هفته گذشته ۱۰ روستا در سطح استان شامل سه روستا از منطقه طارم، سه روستا از منطقه الموت، سه روستا از شهرستان آوج و یک روستا نیز در آبیک به شبکه اینترنت متصل شدند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه از محل درآمدها توسعه‌های زیرساختی صورت خواهد گرفت، بیان کرد: طی یک ماه آینده هم حدود ۵۰روستا از نسل دو به نسل سه و از 3G به 4G ارتقا پیدا خواهند کرد.

شهامی در پایان با بیان اینکه طی دو سال اخیر به هیچ وجه افزایش تعرفه اینترنت صورت نگرفته است، گفت: اگرچه اپراتورها تابستان امسال تصمیم به افزایش تعرفه‌ها را داشتند؛ اما دولت و وزارت ارتباطات مخالفت کرده و مانع این کار شدند.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1636283
ارسال نظر
نظرات