شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636292
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

شیوع کرونا در لرستان ۳۰ درصد کاهش یافت

شیوع کرونا در لرستان ۳۰ درصد کاهش یافت
فرهادی، قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: شیوع کرونا در لرستان شیب نزولی پیدا کرده اما استان همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد و رعایت نکات بهداشتی الزامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی فرهادی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: با اعمال محدودیت ها، رعایت پروتکل های بهداشتی، تلاش کادر درمان و همچنین همکاری مردم در راستای استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات سبب شده تا شیوع کرونا در استان روند نزولی داشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر شیوع کرونا در استان حدود ۳۰ درصد کاهش یافته و علاوه بر این نیز میزان مرگ و میر ناشی از کرونا هم کمتر شده اما همچنان در وضعیت هشدار قرار داریم و باید رعایت نکات بهداشتی مد نظر باشد.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به افزایش تخت های بیمارستانی برای بیماران کرونایی  تصریح کرد: در راستای افزایش تخت بیمارستانی تاکنون اقداماتی صورت گرفته اما در برنامه، افزایش تخت ها را در نظر داریم تا در صورت نیاز و شیوع کرونا در فصول پاییز و زمستان، مشکل کمبودی برای تخت در بیمارستانها وجود نداشته باشد. تلاش می شود تا ۱۲۰ تخت دیگر در این راستا اضافه شود تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به مراسم محرم و رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: برگزاری این مراسم در فضای باز و با فاصله دو متری از همدیگر برگزار می شود که جابه جایی هیات ها و پذیرایی با چای و نوشیندنی و سایر مواد غذایی ممنوع بوده و تنها می توانند از بسته های خشک برای پذیرایی استفاده کنند.

 فرهادی تصریح کرد: استفاده از ماسک به صورت مستمر الزامی بوده، برپایی هر نوع ایستگاه صلواتی و پذیرایی با چای و نذورات ممنوع است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636292
ارسال نظر
نظرات