شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 20:00 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636337
معاون رئیس جمهور خبر داد

اشتغال‌زایی 4800 نفر در مازندران تا پایان امسال/احداث 2 هزار واحد مسکن محرومان در مازندران کلنگ‌زنی می‌شود

اشتغال‌زایی 4800 نفر در مازندران تا پایان امسال/احداث 2 هزار واحد مسکن محرومان در مازندران کلنگ‌زنی می‌شود
محمدباقر نوبخت از اختصاص 1400 میلیارد تومان بودجه به استان مازندران خبر داد و افزود: این اعتبار برای بخش جهش تولید و اشتغالزایی 4800 نفر تا پایان امسال به مازندران اختصاص می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، محمدباقر نوبخت عصر امروز در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب ساری اظهار کرد: این تصفیه خانه تا دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

در جریان این بازدید؛ تست آزمایشی مدل دوم تصفیه خانه فاضلاب ساری به ظرفیت ۲۳۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز و ۱۰۵ هزار نفر انجام شد.

این طرح تا مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد و تا آذر ماه به طور کامل تکمیل می‌شود.

 طرح تصفیه خانه فاضلاب مدول دوم شهر ساری که از سال ۹۳ عملیات اجرایی آن شروع شد، با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست و با بهره برداری از این پروژه حدود ۲۵ درصد از شهروندان ساری از تصفیه فاضلاب شهری برخوردار می شوند.

براساس آمار میزان برخورداری مازندران از تصفیه خانه فاضلاب حدود ۲۰ درصد است که نسبت به میانگین کشوری حدود ۳۰ درصد کمتر است.

وی از اختصاص 1400 میلیارد تومان بودجه به استان مازندران خبر داد و افزود: این اعتبار برای بخش جهش تولید و اشتغالزایی 4800 نفر تا پایان امسال به مازندران اختصاص می‌یابد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین از جاده مواصلاتی جوادالائمه فرودگاه دشت ناز ساری بازدید کرد.

نوبخت پس از بازدید این جاده، بر تسریع و تکمیل هر چه زودتر این محور تاکید کرد.

نوبخت سپس از کارخانه زباله سوز ساری، سد لاستیکی، تالار فرهنگی مرکزی، ورزشگاه در حال ساخت کشتی و پیست دوچرخه سواری جاده ساری- قائم شهر و بیمارستان ۳۴۱ تختخوابی شهرستان ساری بازدید کرد.

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، در این سفر، در مراسم کلنگ‌زنی احداث 2 هزار واحد مسکن محرومان استان مازندران هم شرکت خواهد کرد و در جلسه اقتصاد مقاومتی استان نیز حضور خواهد یافت.

از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه نوبخت به مازندران، بازدید از طرح احداث پل چهارم شهرستان بابلسر، کمربندی بابل به شیرگاه، بیمارستان جایگزین شهرستان قائمشهر، رینگ هچیرود نشتارود، فرودگاه بیشه کلا و افتتاح کارخانه زباله سوز نوشهر و کمپوست پسماند تنکابن خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636337
ارسال نظر
نظرات