شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 21:18 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636369
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان خبرداد

حذف مراسم طشت‌گذاری و اعلان عزا از برنامه‌های ماه محرم

حذف مراسم طشت‌گذاری و اعلان عزا از برنامه‌های ماه محرم
حجت‌الاسلام سعید احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: مراسم طشت‌گذاری و اعلان عزا از برنامه‌های ماه محرم امسال با تدبیر ستاد کرونا حذف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; حجت‌الاسلام سعید احمدی امروز با حضور در دفتر پایگاه خبری – تحلیلی موج رسا، اظهار داشت: برنامه‌های ورود به ماه محرم از جمله مراسم اعلان عزا، طشت‌‌گذاری از برنامه‌های ماه محرم حذف و مراسم تجلیل از پیرغلامان حسینی به شکل دیگری برگزار می‌شود.

 
وی بابیان اینکه رویکرد اصلی برنامه‌های ماه محرم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه و برنامه ویژه‌ای برای یوم‌العباس از سوی حسینیه اعظم زنجان در نظر گرفته شده است، افزود: ماندن مردم در خانه رویکرد مهمی است و حضور در مراسم‌ها نیز نیازمند رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی است.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط امروز جامعه برگزاری برنامه‌های تعزیه از جمله تعزیه ارمغانخانه نیز از لیست برنامه‌ها حذف شده است.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان یادآور شد: امروز نیز مراسم گردهمایی هئیت‌های مذهبی استان زنجان به منظور تبیین برنامه‌های ماه محرم با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی در حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود.
 
حجت‌الاسلام احمدی بیان داشت: مراسم یازدهم محرم توسط زینبیه اعظم زنجان نیز از برنامه‌های ماه محرم حذف و بیشتر برنامه‌ها به سمت فضای مجازی از جمله اینستاگرام هدایت خواهد شد.
 
وی ادامه داد: شرایط امروز جامعه موجب شده تا برنامه‌های محرم هم با رویکردهای جدید اما با قوت برگزار و مدل‌های جدیدی از عزاداری ارائه شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1636369
ارسال نظر
نظرات