شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 00:39 منتشر شده در مورخ: 1399/05/23 شناسه خبر: 1636391
علیپور و رسن می‌مانند

رسول پناه: در پرونده برانکو هیچ خطری پرسپولیس را تهدید نمی‌کند/ هیچ بازیکنی را نمی فروشیم

رسول پناه: در پرونده برانکو هیچ خطری پرسپولیس را تهدید نمی‌کند/ هیچ بازیکنی را نمی فروشیم
رییس هیات مدیره و سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: نگرانی‌های هواداران پرسپولیس را کاملا درک می‌کنیم و می‌خواهم از همین‌جا به آن‌ها بگویم در پرونده آقای برانکو و دستیاران ایشان با توجه به اقدامات صورت گرفته و در دست انجام، هیچ تهدید انضباطی، در محدوده جرایمی چون محرومیت، بسته شدن پنجره و کسر امتیاز، پرسپولیس را تهدید نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رییس هیات مدیره و سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: نگرانی‌های هواداران پرسپولیس را کاملا درک می‌کنیم و می‌خواهم از همین‌جا به آن‌ها بگویم در پرونده آقای برانکو و دستیاران ایشان با توجه به اقدامات صورت گرفته و در دست انجام، هیچ تهدید انضباطی، در محدوده جرایمی چون محرومیت، بسته شدن پنجره و کسر امتیاز، پرسپولیس را تهدید نمی‌کند.

نامه اخیر فیفا نیز موید این نکته بود که آن‌چه پیش از این اعلام شد، درست بود. وی ادامه داد: هواداران عزیز پرسپولیس، اخبار و شایعات گوناگونی را از منابع مختلف و بعضا غیر رسمی دریافت می‌کنند که باعث نگرانی آن‌ها می‌شود و این مساله با بازخوردها در شبکه‌های اجتماعی، گسترش می‌یابد، اما اکنون می‌توانیم با قاطعیت این اطمینان را بدهیم که باشگاه پرسپولیس در این پرونده‌ها که گفته شد با مواردی مانند مشکل برای نقل و انتقالات به دلیل بروز محرومیت یا کسر امتیاز روبرو نمی‌شود.

دکتر رسول‌پناه خاطر نشان کرد: همان‌طور که پیش از این اعلام شد، این پرونده مدیریت شده است و تسویه بدهی و پرداخت مابقی حقوق آقای برانکو در حال انجام است.

پیش از این با توجه به هجمه‌ای که وجود داشت، تاکید کرده بودیم که طبق آیین نامه انضباطی، هر اقدامی هم صورت بگیرد، مهلت یک ماهه‌ای داده خواهد شد و ما برای تسویه بدهی و اجرای کامل رای فیفا برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: نامه اخیر فیفا بر آن چه گفتیم صحه گذاشت. انتظار جریمه را هم داشتیم. البته تمام تلاش خود را برای عدم مواجه با آن انجام دادیم. اگر ماجرا را به دادگاه عالی ورزش می‌کشیدیم بیشتر هزینه و مشکل به آینده منتقل می‌شد.

هواداران پرسپولیس حتما تایید می‌کنند که بیش از یک و نیم میلیون یورو پرداخت، بار مالی بسیار سنگینی است و تامین اعتبار مرحله به مرحله انجام شد.

این پرونده به عنوان سنگین‌ترین پرونده باشگاه، قبل از پایان مهلت تعیین شده از سوی فیفا برای همیشه بسته می‌شود و پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است. هواداران از این ناحیه کوچکترین نگرانی نداشته باشند.

رسول پناه  درباره رای جدید فیفا که در آن اعلام شده است باشگاه پرسپولیس برای تسویه حساب با برانکو ۳۰ روز فرصت دارد، اظهار داشت: ما کل هزینه های دادرسی را پرداخت کردیم‌. از یک میلیون و ۵۵ هزار یورو مطالبات  برانکو  هم با دیرکرد ۳۰ درصد را پرداخت کردیم. کمیته انضباطی هم ۳۰ روز مهلت داده که در این مدت باید سایر مطالبات برانکو را تسویه کنیم.
 
وی درباره اینکه آیا بخشی از مطالبات برانکو و دستیاران وی از حق انتقال بیرانوند پرداخت شده است، گفت: ۱۵ مرداد پول بیرانوند به حساب باشگاه آمد  که این مبلغ ۵۱۵ هزار دلار بود و ۳۵ هزار دلار هم به فدراسیون فوتبال تعلق گرفت. ۱۲۰ هزار یورو را برای پرداخت مطالبات مارکو پرداخت  کردیم. 
 
سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: ۵ درصد مطالبات زلاتکو و ایگور را هم از این پول دادیم و از آنجاییکه نمی توانستیم پول برانکو  را عمان به یورو پرداخت کنیم و برانکو گفت هم این موضوع را قبول نکرد مجبور شدیم برای تبدیل یورو به ریال عمان حدود ۲۰ هزار دلار دیگر هزینه کنیم.
 
رسول پناه ادامه داد: پرونده ایگور و زلاتکو و مارکو بسته شده است و اکنون هم نامه فیفا دست ما است. فیفا از ما خواسته و همچنین برانکو و دستیارانش خواسته   فرم های مربوط به پرداخت به آنها  را ارائه کنیم و فدراسیون هم این موضوع را تایید کرد است.
 
وی درباره میزان دقیق طلب باقی مانده برانکو توصیه داد: حدود ۷۸۴ هزار دلار از مطالبات برانکو مانده که با کمک اسپانسر و استفاده از منابع دیگر این مبلغ را هم پرداخت می کنیم.
 
رسول پناه درباره اینکه آیا قرار است برای پرداخت باقی مانده پول برانکو بازیکنی را به فروش برسانند، گلفت: هیچ بازیکنی را برای تأمین این مبلغ نمی فروشیم. ما از ظرفیت های مالی  پرسپولیس استفاده می کنیم و بازیکنی هم به فروش نمی رسد.
وی درباره حواشی مربوط به قرار داد کارگزار گفت:  هیچ پولی پیش خور نمی شود و از قرارداد کارگزار پول به برانکو می دهیم. هیچ حواشی ای درباره این قرارداد وجود ندارد و قراردادها شفاف سازی شده است.حق هوادار است بداند این قرارداد به چه شکلی امضا شده و ما هم شفاف سازی کردیم. 
 
سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا معاون حقوقی باشگاه پس از بازداشت همچنان در پرسپولیس فعالیت می کند،پاسخ داد: خواجه وند دیگر در باشگاه نیست.
 
رسول پناه درباره اینکه آیا پرسپولیس باید پول دیگری هم به برانکو بدهد اظهار داشت:  رای درست مطالعه نشده و برخی ها که اطلاعات حقوقی ندارند با ارائه برخی اخبار هواداران را نگران می کنند. ما برای پرونده برانکو  باید ۳۰ هزار فرانک به دلیل بی توجهی به مهلت درنظر گرفته شده و  دو ۱۵ هزار فرانک هم به همین دلیل در پرونده  دستیارانش پرداخت کنیم.
 
وی افزود: بحثی هم درباره محرومیت نقل و انتقالات و سقوط به دسته های پایین تر وجود ندارد.طبق ماده ۱۵ بند ۱۵ کمیته انضباطی  این حکم آمده و یک ماه هم  برای پرداخت پول برانکو فرصت داریم. خیال هواداران هم راحت باشد و این پول را می دهیم.
 
سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا در قرارداد پنج بازیکن این تیم بندی وجود دارد که می توانند با پرداخت درصدی از حق ترانسفر خود به تیم های خارجی از این تیم جدا شوند، گفت: این موضوع درست یا غلط مربوط به دوران مدیریت های قبلی باشگاه است و به دوره مدیریت  فعلی پرسپولیس ارتباطی ندارد. می خواهیم طبق نظر سرمربی همه بازیکنان را نگه داریم و با علیپور و بشار هم که قراردادشان به اتمام رسیده برای ادامه همکاری به توافق برسیم.
 
رسول پناه درباره اینکه آیا علیپور پیشنهاد چینی‌اش را رد کرده است، توضیح داد:  من در جریان پیشنهاد چین علیپور نیستم. همه  بازیکنان ما که بازیکنان  بزرگ مملکت و تیم ملی هستند پیشنهاد دارند اما آنها هم دوست دارند در تیم ما بمانند.
 
وی درباره اینکه آیا بشار رسن درخواست کرده باشگاه مانند امسال با وی قرارداد ۴۲۰ هزار دلاری ببندد، گفت: ما ۹۲ درصد قرارداد فصل جاری رسن را پرداخت کرده ایم. البته وی از سال های قبل هم طلب دارد که آن را هم پرداخت کرده و قرارداد بشار را تمدید می کنیم.
 
سرپرست باشگاه پرسپولیس توضیح داد: فضا سازی که دوستان در فضای مجازی انجام می دهند به این دلیل است که ما قهرمان شده ایم و می خواهند کام هواداران را تلخ کنند‌ گفتیم اگر رای کمیته انضباطی بیاید آن را به مردم نشان می دهیم و همین الان هم گفتم این رای در سایت باشگاه منتشر شود. دو هفته قبل هم گفتند که پنجره بسته شده و می خواهیم به شکلی مدیریت کنیم که باشگاه وجاهت بگیرد و مردم راضی باشند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1636391
ارسال نظر
نظرات