شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:34 منتشر شده در مورخ: 1399/05/23 شناسه خبر: 1636435
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

گام های استوار در مسیر احیای دریاچه بزرگ جنوب شرق/ سومین حق آبه از چاه نیمه ها به تالاب بین المللی هامون نزدیک شد

گام های استوار در مسیر احیای دریاچه بزرگ جنوب شرق/ سومین حق آبه از چاه نیمه ها به تالاب بین المللی هامون نزدیک شد
وحیدپورمردان از نزدیک بودن سومین مرحله حق آبه تالاب بین المللی هامون از چاه نیمه ها در راستای احیای این دریاچه بزرگ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس جدول برنامه احیای تالاب هامون و با پیگیری های انجام شده سومین مرحله از حق آبه تالاب هامون از محل چاه نیمه های سیستان وارد تالاب می شود.

وی افزود: در برنامه احیای تالاب هامون و پس از انبوه مطالعات و بازدیدهای میدانی و مشاوره با متخصصین و جوامع محلی، پروژه های محیط زیست در فازهای لایروبی، حفر کانال، کشف کانون های بحرانی (گرد و غبار)، ایجاد پوشش گیاهی، انتقال و هدایت آب به مکان های مورد انتظار در تالاب هامون توسط این اداره کل کلید خورد که حفظ شرایط ایده آل آن ماه های گذشته با افزایش دمای هوا و تبخیر امری مهم است.

پورمردان ادامه داد: مکمل همه  برنامه های انجام شده پس از ورود آب به بستر تالاب هامون، حفظ پوشش گیاهی و احیای گام به گام تالاب هامون در یک برنامه زمان بندی شده است که حق آبه تالاب از محل چاه نیمه های سیستان نقش بسزایی در اجرایی شدن و به ثمر رسیدن این برنامه ها در شرایط فصل گرما و بادهای 120 روزه سیستان دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به این مهم این اداره کل برای اولین بار نسبت به رهاسازی حق آبه زیست محیطی به صورت مقطعی و مرحله ای کرد که این برنامه زمانبندی با رویکرد رساندن آب به مکان های هدف گذاری شده می تواند گامی موثر در تداوم ایجاد هوایی پاک برای شمال استان باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636435
ارسال نظر
نظرات