شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:55 منتشر شده در مورخ: 1399/05/23 شناسه خبر: 1636441
قصه پر غصه گاز مایع در سیستان و بلوچستان؛

بازهم سیلندر گاز در شرقی ترین نقطه کشور کمیاب شد/فرار از پاسخ روشن به سبک مسئولان سراوانی

بازهم سیلندر گاز در شرقی ترین نقطه کشور کمیاب شد/فرار از پاسخ روشن به سبک مسئولان سراوانی
چند روزی است که نبود سیلندر گاز در شهرستان سراوان در شرقی ترین نقطه ایران صدای گلایه شهروندان را درآورده است به گونه ای که شهروندان این منطقه در شبکه های اجتماعی خواستار پاسخگویی مسئولین شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به گزارش عصرهامون، در این برهه از زمان حمل سیلندر گاز مایع در کشور شاید به یک نوستالژی تبدیل شده اما مردمان جنوب شرق کشور همچنان از نعمت گاز شهری محروم هستند و شاهد به دوش کشیدن سیلندرهای گاز هستیم.

طی سال‌های اخیر سریال تکراری کمبود گاز و یا صف های طولانی در زمستان قابل مشاهده بود اما این روزها در فصل تابستان شاهد بازپخش این قصه پر غصه در شهرستان سراوان هستیم.


 

گاز موجود نیست!

پیامی که این روزها در کانال های اطلاع رسانی شرکت های توزیع گاز شهرستان سراوان به تناوب منتشر شده که منجر به نارضایتی مردم از مسئولین و متولیان مربوطه شده است تا جاییکه برخی از شهروندان در شبکه های اجتماعی دست به اعتراض زده اند.

برخی از شهروندان می گویند شرکت های توزیع در بعضی از ساعات شبانه روز اقدام به جابه جایی و حمل سیلندر گاز به نقاط نامعلوم می‌کنند اما در روز از ارائه خدمات به شهروندان امتناع می کنند.

موضوع دیگر که اعتراض مردم این خطه از کشور را به دنبال داشته افزایش نرخ سیلندر گاز و عدم برخورد دستگاه های نظارتی است.

در روزهای اخیر شرکت پخش و فرآورده های نفتی استان سیستان و بلوچستان طی اطلاعیه ای اعلام کرد که دریافت هزینه از طریق دستگاه پوز امکان پذیر است اما به گفته یکی از شهروندان سراوانی برخی از شرکت ها فقط در قبال دریافت پول نقد خدمات ارائه می کنند تا هیچ گونه مدرکی جهت اعتراض شهروندان در خصوص گرانفروشی شرکت در دست مردم نباشد.


 

شرکت نفت موظف به تأمین گاز است

مسعود ملازهی رئیس اداره صمت شهرستان سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: مشکل گاز مایع ازشهر سراوان نیست بلکه خودروهای سنگین به دلیل پایین بودن هزینه حمل از بندر تا سراوان، از جابه جایی گازمایع خود داری کرده اند.

 وی افزود: هزینه حمل از بندر عباس تا سراوان 3 میلیون تومان در نظر گرفته  شده اما  اکثر این خودروهای سنگین بانصب یدک بر روی خودرو از یزد با هزینه بالاتر سرامیک حمل می کنند.

رئیس اداره صمت شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: تأمین کننده گاز شهروندان شرکت نفت و پخش فرآورده های نفتی است که طبق پیگیری های انجام شده از سوی فرمانداری مقرر شده از امروز گاز مورد نیاز شهر تأمین شود.
                       
قیمت مصوب 9 هزار 700 تومان است

ملازهی تصریح کرد: قیمت هر سیلندر گاز مصوب اداره صمت شهرستان سراوان 9 هزار و 700 تومان است و هر شهروندی که سیلندر گاز را با مبلغ بالاتر خریداری کرده جهت تشکیل پرونده به اداره صمت مراجعه کند.

وی در خصوص موضوع مطرح شده مبنی بر جابه جایی و حمل سیلندرگاز به صورت شبانه توسط برخی از شرکت های توزیع گاز شهرستان، اذعان کرد: کارشناسان و بازرسان نظارتی طبق مصویات کارگروه سوخت شهرستان موظف هستند هر روز صبح موجودی و ساعات کار مشخض کنند که بر اساس این ساعت کار حق فعالیت پس از آن را ندارند.

رئیس اداره صمت سراوان گفت: کارشناسان مربوطه موجودی گاز شرکت های توزیع را ابتدا و انتهای ساعت کاری مشخص شده احصا و در صورت فعالیت بیشتر  عرضه خارج از شبکه محرز و طبق قانون با خاطیان برخورد خواهد شد. 


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636441
ارسال نظر
نظرات