شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 21:02 منتشر شده در مورخ: 1399/05/23 شناسه خبر: 1636602
جانشین فرمانده سپاه لرستان:

رزمایش سراسری اهدای خون در لرستان برگزار می‌شود

رزمایش سراسری اهدای خون در لرستان برگزار می‌شود
سردار توکلی، جانشین فرمانده سپاه لرستان گفت: رزمایش سراسری اهدای خون توسط پیشکسوتان و بازنشستگان نیروهای مسلح و آزادگان در لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار حبیب الله توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به برگزاری رزمایش سراسری اهدای خون در استان اظهار داشت: به مناسبت بازگشت سرافرازانه آزادگان جنگ تحمیلی به میهن اسلامی و روز تکریم خانواده پیشکسوتان نیروهای مسلح، روزهای ۲۵ و ۲۶ مردادماه رزمایش سراسری اهدای خون توسط بازنشستگان و پیشکسوتان این عرصه برگزار می شود.

وی افزود: در این راستا تعداد زیادی از پیشکسوتان نیروهای مسلح استان برای اهدای خون به بیماران نیازمند و بستری در بیمارستان ها در این دو روز مشخص شده به پایگاه‌های انتقال خون در سطح استان مراجعه و خون خود را اهداء خواهند کرد.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان تصریح کرد: پیشکسوتان نیروهای مسلح همانگونه که در دفاع مقدس برای دفاع از امنیت کشور خون خود را اهدا کردند، این بار برای دفاع از سلامت هم میهنان و هم نوعان خود، خون اهدا می کنند.

وی عنوان کرد: در تمام شهرستان ها نیز مراکز انتقال خون، آماده ارائه خدمت به پیشکسوتان نیروهای مسلح در سطح استان خواهند بود.

سردار توکلی گفت: متاسفانه فقط سه تا از شهرستان های استان مرکز انتقال خون دارند که قرار شده شهرستان هایی که مراکز انتقال خون دارند شهرستان همجوار خود را پوشش دهند و سعی می کنیم از پایگاه‌های سیار در شهرستانهایی که پایگاه انتقال خون ندارند استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: با توجه به تعداد زیاد ثبت نام کنندگان برای اهدای خون احتمالاً دو روز مشخص شده برای اهدای خون افزایش خواهد یافت، امیدواریم پیشکسوتان و بازنشستگان نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و آزادگان سرافراز به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند و مایه حیاتی را به همنوعان خود اهدا کنند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان افزود: در شهر خرم آباد با توجه به تعداد زیاد جمعیت، دوتا پایگاه انتقال خون یکی در خیابان علوی و دیگری در خیابان ۶۰ متری فعال خواهد بود و پایگاه بسیج جامعه پزشکی سپاه استان در روبه‌روی بیمارستان شهدای عشایر آماده ارائه خدمات به همشهریان است.

وی بیان کرد: امیدواریم توانسته باشیم این اقدام خداپسندانه را در ادامه روند کمک‌های مومنانه در سطح استان اینبار به شکل دیگری با اهدای خون انجام دهیم؛ از آنجا که خون مایه حیات و ارزشی ترین داشته هر بشر است، این مطالبه را از کسانی می کنیم که سن آنها بالای ۵۰ سال است که بر اساس استانداردها و ملاک هایی که سازمان انتقال خون دارد نهایتاً افراد تا سن ۶۰ سال در صورتی که بیماریهای زمینه ای نداشته باشند می‌توانند خون اهدا کنند.

سردار توکلی تصریح کرد: از بازنشستگان نیروهای مسلح تقدیر و تشکر می‌کنیم که همیشه جلوتر از شاغلین بوده اند و در حوادث غیر مترقبه مانند سیل و زلزله در صحنه حاضر بودند و در جمع آوری کمک های مومنانه نقش آفرینی کردند و امروز نیز در رزمایش اهدای خون پای کار هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636602
ارسال نظر
نظرات