شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:40 منتشر شده در مورخ: 1399/05/24 شناسه خبر: 1636659
باز هم پای عوامل انسانی در میان است؛

آتش‌سوزی 4 هکتار از اراضی پلور لاریجان/ از حداقل امکانات آتش‌نشانی بی‌بهره‌ایم

آتش‌سوزی 4 هکتار از اراضی پلور لاریجان/ از حداقل امکانات آتش‌نشانی بی‌بهره‌ایم
سلمان میرزاپور از آتش‌سوزی 4 هکتار از اراضی پلور خبر داد و گفت: آتش سوزی اراضی پلور با کمک سه ایستگاه آتش نشانی و همکاری مردم و دهیاران با آتشنشانان مهار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سلمان میرزاپور در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به آتش سوزی 4 هکتار مراتع در نزدیکی پارک ملی پلور گفت: در کمتر از 5 دقیقه خود را به محل رساندیم و با کمک سه ایستگاه آتش نشانی گزنک، رینه و و وانا و همکاری مردم، دهیاران و همکاران آتش مهار شد.

وی با بیان اینکه 90 درصد آتش سوزی ها توسط گردشگران صورت می گیرد، عنوان کرد: در اکثریت موارد مسافران با بی احتیاطی موجب آتش سوزی می شوند و در طول سال چندین با شاهد این قبیل آتش‌سوزی‌ها هستیم.

رئیس شورای شهر پلور ادامه داد:آتش سوزی با وجودی که به سرعت وارد منطقه شدم مسافری را مشاهده نکردم و بخاطر شرایط تپه ای بودن بنظر نمی رسد که مسافران منجر به این آتش سوزی شده باشند.

وی از نبود تجهیزات ابراز ناراحتی کرد و افزود:فعالیت نیروهای منطقه در مهار آتش توانست مشکل زیادی را حل کند در غیر اینصورت اگر منتظر نیرورهای اتش نشانی بودیم فاجعه رخ می داد و منابع ملی زیادی نابود می شدند.

میرزاپور تصریح کرد: با وجود اینکه گردشگران زیادی به این منطقه می آیند و این روستا بزرگترین روستا لاریجان است و جمعیت زیادی دارد، اما متاسفانه از حداقل امکانات اتش نشانی بی بهره هستیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636659
ارسال نظر
نظرات