شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:47 منتشر شده در مورخ: 1399/05/24 شناسه خبر: 1636722
امام جمعه قزوین:

آتش روابط با اسرائیلی‌ها دامن امارات را خواهد گرفت/ تجمیع عزاداری محرم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کار سختی نیست

آتش روابط با اسرائیلی‌ها دامن امارات را خواهد گرفت/ تجمیع عزاداری محرم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کار سختی نیست
عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه امارات با برقراری ارتباط با صهیونیست‌ها دست به کار خطرناکی علیه خودش زده است، گفت: سران کشور امارات از حوادث گذشته تجربه نگرفته و دست در دستان خونین و جنایتکار اسراییل گذاشته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در برنامه سروش آسمانی که هر جمعه از شبکه قزوین پخش می‌شود، اظهار کرد: جریان نورانی حرکت پیامبر اسلام در غدیر و مباهله راه ما را در زندگی مشخص کرده است و باید از عملکرد خاتم الانبیاء در دوران نورانی زندگی ایشان درس بگیریم.

وی در ادامه با اشاره به ماجرای روز مباهله افزود: خدای متعال در قرآن کریم به پیامبر گرامی فرمود: کسانی که بعد از اینکه تو همه حقایق را بیان آنها می‌کنی لجاجت کردند، به آنها بگو بیایید ما فرزندان و زنان خود را می‌آوریم شما هم فرزندان و زنان خود را بیاورید و در محضر خدا دعا می‌کنیم و لعنت خدا را نصیب کسانی می‌کنیم که حق را نمی‌پذیرد و دروغ می‌گویند.

خطیب جمعه قزوین یادآور شد: داستان روز مباهله اینگونه بود که از شهر نجران کشور یمن جماعتی از مسیحیان تصمیم گرفتند که به عربستان سفر کرده و پیامبر را راستی آزمایی کنند و ببینید نشانه‌هایی که در تورات و انجیل آمده صحت دارد یا خیر.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: این افراد به عربستان آمدند و نشانه‌های عنوان شده در انجیل و تورات را بررسی کردند اما حق نپذیرفتند، بنابراین این آیه مباهله نازل شد تا بلا بر دروغگویان نازل شود.

وی اضافه کرد: مسحیان قرار گذاشتند که با پیامبر گرامی اسلامی مراسم مباهله را برگزار کنند بنابراین دور هم جمع شدند و گفتند اگر پیامبر به تنهایی آمد با او مباهله می‌کنیم، اما در روز مقرر مشاهده کردند که پیامبر گرامی اسلام به همراه امیرمومنان و حضرت زهرا سلام الله و امام حسین(ع) و حسن(ع) سر قرار خود حاضر شدند و مسیحیان با مشاهده این صحنه متوجه شدند که پیامبر برحق است و از ادامه کار خود منصرف شدند.

اعتقاد ما به وعده‌های الهی بسیار کمرنگ است

امام جمعه قزوین با بیان اینکه در قرآن کریم بین مسیحیان و یهودیان تفاوت جدی دیده می‌شود، گفت: یهودیان امروز در دنیا بیشتر با عنوان صهیونیست‌ها شناخته می‌شوند، البته ما مسیحی صهیونیست هم داریم مثل سران امریکایی که ادعای مسیحیت دارند اما با رژیم جعلی اسراییل همراهی می‌کنند.

عابدینی عنوان کرد: در آیه ۸۲ سوره مائده آمده است، شدیدترین و خشن ترین و بدترین دشمنان اهل ایمان، یهودیان و مشرکان هستند، همان‌هایی که یمن و بحرین و لبنان و عراق و سوریه را به خاک و خون کشانده اند.

وی افزود: در ادامه آیه ۸۲ سوره مائده آمده است، شما با تمام وجود حس می‌کنید که نزدیکترین افراد از لحاظ دوستی و همدلی به اهل ایمان، مسیحیان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: اینکه در روایت آمده است زمانی که حضرت بقیه الله ظهور می‌کنند حضرت مسیح به ایشان اقتدا می‌کند، این موضوع یعنی در آینده مسیحیت به اسلام می‌پیوندد و به پیامبر گرامی اسلام ایمان می‌آورند.

خطیب جمعه قزوین ابراز کرد: در آیه ۲۹ سوره انفال آمده است، ای کسانی که ایمان آورده اید از فرصت‌های ایمانی استفاده کنید و بدانید اگر براساس مبانی دین حرکت کنید و صاحب تقوا شوید خدای متعال به شما قدرت فرقان می‌دهد، که این قدرت با تحصیلات دانشگاهی و حوزوی به دست نمی‌آید بلکه با بندگی و اخلاص به دست می‌آید و شما دارای یک فهم معنوی می‌شوید و قدرت درک و فهم مسائل عالم را پیدا می‌کنید.

وی با بیان اینکه اعتقاد ما به وعده‌های الهی بسیار کمرنگ است، یادآور شد: قرآن کریم ازدواج را عامل سرو سامان گرفتن زندگی و استحکام زیرساخت زندگی عنوان می‌کند و می‌گوید حتی اگر فقیر باشید خدای متعال شما را تامین می‌کند اما ما به این نگاه اعتقاد نداریم بلکه می‌گوییم کار نداریم چرا ازدواج کنیم؟

امام جمعه قزوین ادامه داد: همچنین خدای متعال می‌فرمایید زمانی که دچار دست‌تنگی شدید انفاق کنید، اما ما وقتی دچار سختی می‌شویم، می‌گوییم چرا باید وقتی خودمان نداریم به دیگران کمک کنیم؟ زیرا اعتقاد نداریم خدای متعال مال ما را چندبرابر می‌کند.

دولتمردان کار جهادی کنند

عابدینی با اشاره به آیه تطهیر بیان کرد: خدای متعال درباره خاندان رسالت و نبوت و امامت می‌فرماید، خدا شما را به عنوان یک خانواده منسجم و دارای تمام کمالات انسانی و مطلوب می‌داند و می‌خواهد شما طیب و طاهر بمانید، این آیه شریفه اهل بیت پیامبر را مشخص می‌کند.

وی اضافه کرد: در یکی از کتب اهل سنت می‌خوانیم که پیامبر در منزل ام سلمه بودند که آیه تطهیر نازل شد، حضرت رسول(ص)، فاطمه سلام الله و امام حسین(ع) و حسن(ع) و امیرمومنان را فراخواندند و دعا کردند خدایا اهل بیت من این افراد هستند و آلودگی را از این افراد دور بدار و پاکی را برایشان قرار بده. چون آیه در منزل ام سلمه نازل شده بود، وی سوال کرد آیا من هم جزو اهل بیت شما هستم که پیامبر فرمودند؛ این آیه مختص اهل نبوت و رسالت است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به کارشکنی‌های دشمن علیه ایران اسلامی اذعان کرد: وقتی که واکنش‌های غیرمنطقی و عداوت طلبانه را از سوی دشمن شاهدیم باید ما به فکر مردمان خود باشیم و کمک حال یکدیگر شویم تا آسیب‌های دشمن را کاهش دهیم. دولتمردان باید از حالت کار روزمره خارج شده و به کار جهادی روی بیاورند و در کنترل بازار و رفع گرانی و جهش تولید و استفاده از فرصت‌ها و بهره گیری از جوانان پیشقدم شوند.

وی تاکید کرد: باید بدانیم که اراده خدا بالادست همه اراده‌هاست و او اراده کرده مستضعفان جهان پیشتازان و وارثان جهان باشند و ریشه مشرکان و ظالمان خشکیده شود و زمین به دست شایسته ترین‌ها سپرده می‌شود.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: ما باید از گناه و معصیت و زشتی فاصله بگیریم و راستی و انسانیت و مهربانی را در خود تقویت کنیم و شایستگی را از خود نشان دهیم تا زمینه تحقق اراده خدا فراهم شود‌.

وی تصریح کرد: یکی از مصیبت‌های امروز جهان اسلام دست نشانده‌های صهیونیستی و امریکایی هستند که در کشورهای مسلمان مثل امارات و عربستان نفوذ کرده و مجری برنامه‌های دشمن شده اند و برقراری روابط دیپلماتیک بین امارات و صهیونیستی از این دست است.

امارات ظلم بزرگی به خودش کرد

این خطیب نمازجمعه با تاکید بر اینکه امارات با برقراری ارتباط با صهیونیست‌ها دست به کار خطرناکی علیه خودش زده است، گفت: جهان اسلام این تهدید را به فرصت تبدیل خواهد کرد. خدای متعال فرموده به ستمگران تکیه نکنید آتش می‌گیرید، مثل تکیه ای که کویت در دوران جنگ تحمیلی به صدام کرد و توسط همین صدام، به آتش کشیده شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: امروز سران کشور امارات از حوادث گذشته تجربه نگرفته و دست در دستان خونین و جنایتکار اسراییل گذاشته اند، این آتش دامان آنها را خواهد گرفت و از خاکستر این آتش، جوانان مومن و ایمان و انقلابی و همراه اسلام می‌روید. زیرا آینده جهان در دستان مردم انقلابی و ایمانی است.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه محرم بیان کرد: حوزه بهداشت قالب‌های مشخص خود را دارد و پروتکل‌های بهداشتی در برابر این ویروس منحوس تعریف شده است، زمانی که ما همه این موارد را رعایت کردیم و مسئولان این موارد را تعریف کرده و سازمان تبلیغات اسلامی این قوانین را به هیئت‌های مذهبی ابلاغ کرده است می‌توان با رعایت همه مسائل عزاداری را به خوبی برپا کرد.

عابدینی عنوان کرد: ما وظیفه داریم شعائر الهی همچون عزاداری محرم را به جای بیاوریم، زیرا ماهر چه داریم از محرم و صفر است. اما در عین حال سلامت مردم هم از مهمترین دستورات دینی است و این هنر ماست که بین حفظ شعائر و حفظ قوانین سلامت را جمع کنیم که جمع کردن بین برگزاری عزاداری و رعایت پروتکل‌ها کار سختی نیست و همه باید پایبند باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636722
ارسال نظر
نظرات