شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1399/05/25 شناسه خبر: 1636908
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:

۴۰ نقطه پرخطر در قزوین شناسایی شده است

۴۰ نقطه پرخطر در قزوین شناسایی شده است
قدرت‌الله مهدیخانی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: ۴۰ کانون پرخطر ناشی از انباشت مواد شیمیایی در سطح قزوین مورد شناسایی قرار گرفته که باید در اسرع وقت به خارج از شهر منتقل شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قدرت‌الله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: با توجه به صنعتی بودن استان و سطح پراکندگی واحدهای تولیدی، طی سال گذشته با اقدامات صورت گرفته موفق به شناسایی ۴۰۲ واحد صنعتی پرخطری که با مواد شیمیایی خطرناک سروکار داشتند، شدیم و در همین راستا نیز شناسایی نقاط پرخطر شهر قزوین در دستور کار قرار گرفت.

وی، وجود کارگاه و انبارهای ذخیره مواد شیمیایی را تهدیدی برای شهروندان دانست و افزود: با بروز کوچک‌ترین حادثه بدون شک ما با خطرات جدی روبرو خواهیم شد که به همین دلیل، انتقال مراکز شناسایی شده پرخطر شهر قزوین به خارج از شهر در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران قزوین تصریح کرد: ۴۰ کانون پرخطر ناشی از انباشت مواد شیمیایی در سطح قزوین مورد شناسایی قرار گرفته که باید در اسرع وقت به خارج از شهر منتقل شوند.

مهدیخانی اضافه کرد: در حوزه معین بودن قزوین برای منطقه ۲۲ تهران در حوزه حوادث غیرمترقبه، باید گفت که ما نیازمند تجهیز امکانات خود برای کمک رسانی احتمالی هستیم و برای این منظور از تمامی دستگاه‌های اجرایی استان خواسته شده تا لیستی از امکانات و تجهیزات خود را در اختیار مدیریت بحران قرار دهند.

به گفته وی، این در حالی است که قزوین از شهرداری منطقه ۲۲ تهران نیز خواسته تا دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز خود در مواقع اضطراری و یا بروز حوادث غیرمترقبه را به ما اعلام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران قزوین به تهیه سند کاهش خطر حوادث این استان اشاره و تصریح کرد: براساس بند پ ماده ۴ قانون، این سند در سطح ملی و استانی باید تهیه شود تا ضمن شناسایی نقاط پرخطر، راهکارهای آن نیز مورد بررسی قرار گیرد.

مهدیخانی یادآور شد: البته در گذشته بخش‌های مختلفی از مشکلات مناطق استان مورد شناسایی قرار گرفته؛ اما در نظر داریم تا امسال با تهیه و ارسال این سند به تهران، در واقع شناسنامه نقاط بحران خیز خود را به طور کامل تهیه و تدوین کنیم.

وی با بیان اینکه پس از تهیه و ارسال این سند به تهران، در جلسه شورای عالی بحران کشور تصویب و سپس به استان ارسال می‌شود، گفت: مراحل تهیه سند دوم نیز که مربوط به برنامه آمادگی و پاسخ به بحران است نیز در آینده صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1636908
ارسال نظر
نظرات