شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 11:47 منتشر شده در مورخ: 1399/05/25 شناسه خبر: 1636938
کرونا جدی است؛

عروسی ها همچنان برقرار است/درخواست مردم ترکمن برای سلامتی

عروسی ها همچنان برقرار است/درخواست مردم ترکمن برای سلامتی
عمل نکردن به مسائل بهداشتی سبب بازگشت به وضعیت قرمز شده و بسیاری از کسب و کارها تعطیل می شودو خانواده ها در شرایط سخت قرار می گیرند لذا همه باید مراقب بوده و پروتکل ها را عایت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ جمعیت شهرهای تروریستی بخصوص در ایام تعطیل و تابستان چند برابر می شود و به همین دلیل بیشتر در معرض بیماری های همه گیر قرار می گیرند.

با شیوع کرونا  در کشور و در استان گلستان بعد از بیش از 6 ماه هنوز استان گلستان در وضعیت قرمز قرار دارد و اکثر شهرهای آن با بیماران زیاد کرونایی مواجه هستند .

بندر ترکمن جزء شهرهای است که در چند روز اخیر با وجود گذراندن عید قربان و عید غدیر به وضعیت زرد برگشته است اما هنوز مردم این شهر نگران حضور این ویروس منحوس در ساحل و بازارها و تالار ها هستند.

همچنان عروسی ها برقرار است

در گزارش میدانی از سطح شهر مشاهده شده است که از تالارها و خانه ها هنوز عروسی ها و جشن های بزرگ  و با بیش از 500 نفر دیده می شود .

هرچند مردم به زدن ماسک ملزم شدن اما حضور گردشگران در این شهرهم به چشم می خورد .

یکی از شهروندان از مردم می خواهد که موارد بهداشتی را راعیت کنند تا باردیگر مجبور نباشیم در خانه ها محصور شویم .واقعا این وضعیت خسته کننده است و باید جان خانواده ها را در اولویت  بداین.

همچنین می گویند؛ بیخیال نباشیم چرا به کسب و کار و رفاه مردم  ضرر می رسد .

علاوه براین مردم این شهر می گویند راه‌های انتقال این بیماری زیاد است و تفاوتی نداردکه کجا هستیم همواره باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.پیشگیری بهتر از درمان است، وضعیتی که ایجاد شده بدتر است لذا کار سختی نیست، جادوی ماسک زدن را بدانیم با همین، می توانیم همه را نجات دهیم.

عمل نکردن به مسائل بهداشتی به وضعیت قرمزباز می گرداند

عبدالرحمان آخوندکر امام جمعه اهل سنت بندرترکمن هم  پس از برگزاری دومین نمازجمعه دراین شهر بیان کرد: بعد از چند ماه فریضه الهی  نمازجمعه در دومین هفته پیاپی برگزار کرده ایم و از این بابت خداوند را شاکر هستیم.

وی با بیان اینکه جلوگیری از انتشار ویرورس کرونا یک همت مردمی می خواهد ، افزود: همه گیری این بیماری سبب تخریب و ضربه زدن به اقتصاد و معنویت ما شد و از مردم خواهشمندیم  توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

آخوند کر ادامه داد: عمل نکردن به مسائل بهداشتی سبب بازگشت به وضعیت قرمز این شهرستان شده و بسیاری از کسب و کارها تعطیل می شود و خانواده ها در شرایط سخت قرار می گیرند لذا باید مراقب باشیم به وضعیت قرمز باز نگردیم.

شهرستان ساحلی بندرترکمن در غرب استان گلستان و کرانه شرقی دریای خزر حدود هشتاد هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636938
ارسال نظر
نظرات