شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1399/05/25 شناسه خبر: 1636957
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان خبر داد؛

اجرای طرح احسان حسینی در هرمزگان/ ۷۰هزار دانش‌آموز نیازمند هرمزگانی تحت پوشش هیچ نهادی نیستند

اجرای طرح احسان حسینی در هرمزگان/ ۷۰هزار دانش‌آموز نیازمند هرمزگانی تحت پوشش هیچ نهادی نیستند
الهیاری گفت: در ماه محرم و صفر امسال با هدف حمایت از اقشار محروم جامعه، طرح احسان حسینی با همکاری خیران و نیکوکاران از طریق اهدای نذری در استان هرمزگان اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز، علی الهیاری مدیرکل کمیته امداد هرمزگان پیش از ظهر امروز در نشست خبری پیراموان پویش ایران همدل و طرح اطعام حسینی اظهار کرد: پیرو بیانات گوهربار رهبر معظم انقلاب رزمایس کمک مومنانه در کشور آغاز شد و این طرح باعث سیل کمک های مومنانه مردم به سمت نیازمندان شد.

وی افزود: کمیته امداد به عنوان نهادی که اشراف بر فقر استان دارد نیاز های مردم را شناسایی نمود و در این رزمایش نقش خود رابه خوبی ایفا کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان ادامه داد: در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه که در ماه مبارک رمضان صورت گرفت  ۴۵ هزار بسته معیشتی با ارزش ۱۲میلیارد تومان در مجموع ۲۵ میلیارد تومان خدمات و اطعام به نیازمندان کمک صورت گرفت.

الهیاری با بیان اینکه با شروع مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه پویش ایران همدل توسط کمیته امداد اجرا می شود اضافه کرد: یکی از برنامه های مهم این پویش «اطعام حسینی» در دهه ماه محرم و صفر به گونه ای که نذورات مردم به سمت گره گشای از فقیران باشد صورت می گیرد.

وی گفت: این طرح به کمک آشپزخانه‌های هیئت های مذهبی و با توزیع غذای گرم به نیازمان صورت می گیرد.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره یه تامین لوازم تحصیل دانش آموزان نیازمند در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید عنوان کرد: ۲۵ هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد در استان وجود دارد ونزدیک به ۷۰هزار دانش آموز فقیر وجود داردکه تحت پوشش هیچ نهادی نیستند.

الهیاری تصریح کرد: حدود ۱۰۰هزار دانش آموز نیازمند در استان وجود داردکه درآستانه سال تحصیلی جدید نیاز به کمک دارند که با تشکیل پویش ایران همدل قصد رفع مشکلات این افراد را داریم.

وی تهیه گوشی هوشمند برای دانش آموزان که از آموزش آنلاین دور مانده اند را یکی دیگراز برنامه های کمیته امداد استان عنوان کرد.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه‌های پویش ایران همدل،تامین لوازم منزل خانواده های نیازمندان هرمزگان است خاطرنشان کرد: در هوای گرم استان نداشتن کولر و یخچال بسیار عذاب آور است و هزینه تامین این وسایل با توجه به تورم برای خانواده بسیار زیاد، و نیاز است خیران ودستگاه مختلف به یاری مردم نیازمند بشتابند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1636957
ارسال نظر
نظرات