شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1399/05/25 شناسه خبر: 1637055
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور خبرداد:

پلیس فرودگاه 24 میلیارد ارز قاچاق کشف و ضبط کرد

پلیس فرودگاه 24 میلیارد ارز قاچاق کشف و ضبط کرد
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از کشف بیش از 24 میلیارد ریال ارز از قاچاقچیان و دستگیری 2 متهم توسط پلیس فرودگاه شیراز خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار "حسن مهری" با اعلام خبر کشف 24 میلیارد ارز قاچاق توسط پلیس فرودگاه اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاران بنده در پلیس فرودگاه شیراز به دو  مسافر خروجی به مقصد دوبی مشکوک شده و در بازرسی از وسایل همراه آن ها انواع ارزهای خارجی به ارزش 24 میلیارد و 400 میلیون ریال کشف کردند.

وی افزود: با همکاری پلیس فرودگاه پس از کشف ارز قاچاق از وسایل آن ها، در نهایت پرونده در خصوص هر دو متهم دستگیر شده برای بررسی بیشتر تشکیل و به همراه ارز و کالای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.   
 
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دیگر اقدام ارزنده پلیس فرودگاه شیراز در کشف کالای قاچاق (برد ماینر) در عملیات مشترک با پلیس امنیت اقتصادی افزود: در پی رصد اطلاعاتی و اقدامات فنی توسط پلیس فرودگاه شیراز 2 کارتن حاوی 36 دستگاه هش برد (هسته اصلی دستگاه ارز دیجیتال) به ارزش تقریبی 2 میلیارد و 500 میلیون ریال نیز کشف و ضبط شد.
 
وی در خصوص جزئیات این کشف تصریح کرد: پس از اطلاع از اینکه افرادی قصد انتقال قطعات ماینر از شیراز به مقصد یاسوج را دارند با هماهنگی پلیس امنیت اقتصادی استان فارس و مقام قضائی موضوع در دستور کار پلیس فرودگاه شیراز قرار می گیرد.
 
سردار مهری افزود: دو اکیپ از کارکنان متبحر هر دو پلیس با رصد مسیر حرکت خودرو به ماموریت اعزام و با انجام اقدامات تامینی و مراقبتی اقدام به توقف خودرو می کنند که راننده بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار می کند و پس از طی مسافتی کوتاه نهایتا با هوشیاری پلیس، خودرو متوقف و متهم دستگیر می شود.
 
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم وجود هرگونه مدارک مثبته گمرکی و قانونی، کالاهای مکشوفه به ظن قاچاق توقیف و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل پلیس امنیت اقتصادی می شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1637055
ارسال نظر
نظرات