شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 17:31 منتشر شده در مورخ: 1399/05/25 شناسه خبر: 1637108
علی رغم افزایش قیمت نفت صورت گرفت؛

کاهش دکل های نفت و گاز آمریکا برای برای پانزدهمین هفته متوالی

کاهش دکل های نفت و گاز آمریکا برای برای پانزدهمین هفته متوالی
علی رغم افزایش قیمت نفت، شرکت های انرژی آمریکا باز هم تعداد دکل های فعال نفت و گاز طبیعی این کشور را برای پانزدهمین هفته متوالی کاهش دادند و این رقم رکود کاهشی جدیدی ثبت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی رغم افزایش قیمت نفت، شرکت های انرژی آمریکا باز هم تعداد دکل های فعال نفت و گاز طبیعی این کشور را برای پانزدهمین هفته متوالی کاهش دادند و این رقم رکود کاهشی جدیدی ثبت کرد.

هفته متوالی کاهش یافته و باز هم رکود کاهشی زده است.

بر اساس آمار بیکر هیوز، بزرگ ترین شرکت خدمات نفتی آمریکا که آمارش به سال 1940 باز می‌گردد، شمارش تعداد دکل های فعال نفت و گاز آمریکا به عنوان شاخص اولیه تولیدات آتی در هفته منتهی به 14 آگوست، 3 دکل کاهش یافت و به رکود 244 که کمترین تعداد در تاریخ آمار ثبت شده است، رسید.

در مدت مشابه سال گذشته، تعداد دکل های فعال 691 دکل بود که امسال 74 درصد کمتر است.

بر اساس این آمار، تعداد دکل های نفتی 4 دکل کاهش یافت و به 172 دکل رسید که کمترین تعداد از جولای 2005 به شمار می رود. تعداد دکل های گازی یک عدد افزایش یافت و به 70 دکل رسید.

هرچند قیمت نفت آمریکا از ابتدای سال به علت شیوع کرونا، حدود 31 درصد از ارزش خود را از دست داده است اما قیمت قراردادهای آتی نفت آمریکا در 4 ماه گذشته به علت امید به بهبود اقتصادی در جهان و افزایش تقاضا برای انرژی، 123 درصد افزایش ارزش داشته و به 42 دلار در هر بشکه رسیده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1637108
ارسال نظر
نظرات