شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 12:53 منتشر شده در مورخ: 1399/05/26 شناسه خبر: 1637316
در پنجاه و هفتمین روز از تابستان؛

کمد لباس های گرم در اردبیل باز شد

کمد لباس های گرم در اردبیل باز شد
با وجود قرار گرفتن در پنجاه و هفتمین روز از فصل گرم تابستان، مردم اردبیل امروز روزهای سردی را می گذرانند تا حدی که بیشتر مردم مجبور به استفاده از لباس های گرم خود شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سبلان‌ما،  با وجود قرار گرفتن در پنجاه و هفتمین روز از فصل گرم تابستان، مردم اردبیل امروز روزهای سردی را می گذرانند تا حدی که بیشتر مردم مجبور به استفاده از لباس های گرم خود شدند.

به گزارش هواشناسی استان اردبیل تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده جوی ناپایدار و خنک تا روز چهارشنبه (29 مرداد) در اکثر نواحی استان است.

1902287

 با توجه به تقویت پرفشار خزری و نیز گذر متناوب امواج ناپایدار تراز میانی جو، ضمن کاهش دما ۴ تا ۸ درجه سلسیوس، ابرناکی، رخداد پدیده مه به ویژه در نوار شرقی  و شمالی استان، وزش باد خزری گاهی تند تا نسبتاً شدید و بارش باران  پیش بینی می شود.

بارش ها طی روزهای شنبه ۲۵ مرداد و یکشنبه  ۲۶مرداد عموماً بصورت باران ریزه و از روز دوشنبه ۲۷ مرداد غالباً بصورت رگبار و یا رعد و برق خواهند بود.
 این شرایط جوی تا روز چهارشنبه (۲۹ مرداد) در استان تداوم داشته و طی روزهای پایانی هفته آتی از شدت ابرناکی، ناپایداری کاسته شده و بر دمای هوا افزوده خواهد شد.

دمای هوا در اردبیل بصورتی است که شبهای پکیچ های روی حالت زمستان قرار گرفت و  شهروندانی که از اوایل بهار و اردیبهشت ماه بخاری ها را خاموش و لباس تابستانی را جایگزین لباس های گرم کرده بودند، دوباره لباس گرم به تن کرداند.

هم اکنون دمای هوا در استان اردبیل با 16 درجه خنک ترین نقطه کشور است و اهواز با 37 درجه بالای صفر گرم ترین استان کشور است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1637316
ارسال نظر
نظرات