شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:29 منتشر شده در مورخ: 1399/05/27 شناسه خبر: 1637383
در جلسه هم اندیشی هیئت های مذهبی شهرستان بناب مطرح شد؛

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام محرم/ سلامت مردم برای هیئات ارجحیت دارد

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام محرم/ سلامت مردم برای هیئات ارجحیت دارد
هم اندیشی هیئت های مذهبی شهرستان بناب با مسئولان ستاد مبارزه با کرونا برگزار شد و حاضرین روی چگونگی برگزاری مراسمات دهه محرم تبادل نظر کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از انعکاس بناب،  امین رفیعی فرماندار بناب، عصر امروز در جلسه هم اندیشی هیئت های مذهبی شهرستان بناب با مسئولان ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات عزاداری سالار سیدالشهدا حضرت امام حسین (ع) گفت: در طول شیوع ویروس کرونا در کشور، با تلاش شبانه روزی همکاران بهداشتی و سایر عزیزان در مبارزه با ویروس نحس کرونا، انواع تمهیداتی انجام شده است که در این مدت خوشبختانه بهتر کنترل شده است که در نهایت نباید برگزاری  مراسمات ماه محرم، بهانه ای به دست دشمنان اسلام و انقلاب افتاده و تمام این بلایا را از  چشم تشکیلات امام حسین (ع) ببینند.

وی با اشاره به فلسفه وجودی امام حسین (ع) افزود: امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرده بود و این الگوی سید سالار شهیدان بایستی در مباحث امروزی از جمله دعوت مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی،افزایش سطح آگاهی مردم و سالم زیستن در کنار هم برای برگزاری مراسمات عزاداری توسط هیات مذهبی پیاده گردد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام یگانه با قرائت بخش نامه پروتکل های بهداشتی اعلام شده از ستاد کشوری مبارزه با کرونا در ایام محرم، از تمامی هیات های مذهبی خواست، حتما موارد مطرح شده در برگه ای که حاوی موارد اعلام شده از ستاد مبارزه با کرونا و  در جلسه بین آنها پخش شد را رعایت نموده و به فکر سلامتی مردم باشند که اولویت همه ما می باشد.

همچنین در خاتمه جلسه سرهنگ سهراب شفقی با اشاره به تامین امنیت و نظم جامعه به عهده ی این نیرو می باشد گفت: همه ما مردم ولایی و ولایت مدار هستیم و این زبان زد عام و خاص می  باشد که بایستی جهت برگزاری هر چه باشکوهتر و عاری از صدمات ویروسی و امنیتی تلاش بکنیم و با همکاری همه ی هیئت ها و مردم بتوانیم از این مرحله از آزمون الهی نیز سربلند بیرون آییم.

فر ماندهی انتظامی شهرستان بناب از ممنوعیت های عزاداری امسال به جهت شیوع کرونا گفت: عزاداری در فضای بسته ممنوع می باشد و در صورت اجرا بایستی از ۱/۴ ظرفیت مکان استفاده گردد.

وی همچنین استفاده از طبل و شیپور و … در مراسمات، نصب داربست های فلزی و ایستگاههای صلواتی را ممنوع اعلام کرد.

گفتنی است موارد بهداشتی ستاد  مبارزه با کرونا در برگه ای که در جلسه به هیات مذهبی اعلام شد، بصورت خلاصه بیان شده است و تخطی از آنها قانون شکنی بوده و طبق بخش نامه برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1637383
ارسال نظر
نظرات