شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1399/06/24 شناسه خبر: 1637444
ارکانی در گفت‌و‌گو با دانا:

100 امضا برای تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه جمع آوری شده است/نظرات شخصی بودجه سازمان‌ها را کم و زیاد می‌کند

100 امضا برای تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه جمع آوری شده است/نظرات شخصی بودجه سازمان‌ها را کم و زیاد می‌کند
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد امضاها برای تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه از 100 گذشته؛ منتظر پاسخ های این سازمان هستیم که در صورت قانع نشدن در صحن علنی مطرح و پس از آن هیئت تحقیق و تفحص کار خود را آغاز خواهد کرد.

«احسان ارکانی»، عضو کمیسیون اصل 90 در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه گفت: سازمان برنامه و بودجه باید در گام اول فرمولی را که براساس آن به عدد دقیق هر وزارتخانه، سازمان، استان، استانداری و غیره می رسد را به مجلس ارائه کند.

وی با بیان اینکه برای ما روشن نیست که سازمان برنامه و بودجه براساس چه فرمول و ساختاری میزان بودجه سالیانه هر مجموعه ای را کم یا زیاد می کند ادامه داد: آقایان باید بگویند براساس کدام ساختار در نظام بودجه ریزی به خروجی هر سال در تعیین میزان بودجه سالانه می رسند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به اینکه هیچ کس تا به امروز نمی داند که چی فرمولی برای تعیین هر مجموعه در کشور در سازمان برنامه و بودجه مورد استفاده قرار می گیرد عنوان کرد: قرار نیست با نظرات شخصی برخی در سازمان برنامه و بودجه نظام بودجه ریزی در کشور به روش صد سال قبل پایه گذاری شود.

ارکانی با بیان اینکه اعمال نظرهای شخصی در تعیین میزان بودجه هر استان یا هر سازمان و وزارتخانه ای تاثیر قابل توجهی دارد گفت: سازمان برنامه و بودجه تا به امروز هیج فرمولی را به طور رسمی برای تعیین بودجه های سالانه ارائه نکرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس با اشاره به اینکه برای تعیین نرخ تورم با وجود همه انتقادات فرمولی در اختیار داریم عنوان کرد: براساس این فرمول تورم نقطه به نقطه و تورم سالانه مشخص می شود نرخ بیکاری همین طور ، حتی یارانه پرداختی به مردم گرچه سالهاست که ثابت مانده اما یک فرمول مشخص دارد. اما تعیین بودجه دستگاه‌ها هیج فرمولی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد امضاها برای این تحقیق و تفحص از 100 امضا گذشته است. منتظر پاسخ های سازمان برنامه و بودجه به سوالات مطرح شده هستیم که در صورت قانع نشدن در صحن علنی مطرح و پس از آن هیئت تحقیق و  تفحص کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1637444
ارسال نظر
نظرات