شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:39 منتشر شده در مورخ: 1399/05/26 شناسه خبر: 1637458
رئیس اداره صمت شهرستان اسدآباد:

اسدآباد رتبه سوم استانی در تولید فرش را دارد

اسدآباد رتبه سوم استانی در تولید فرش را دارد
رحیم قربانی با اشاره به اینکه اسدآباد رتبه سوم در زمینه تولید فرش در سطح استان داراست، گفت: متأسفانه دو سال است که برای اداره فرش این شهرستان بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحیم قربانی، رئیس اداره صمت شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به فعالیت ۵ هزار نفر فرش‌باف در این شهرستان اظهار کرد: از این تعداد حدود ۳۳۸ نفر دارای بیمه هستند که این تعداد تنها ۵ درصد جمعیت فرش‌باف را شامل می‌شود.

وی از رتبه سوم اسدآباد در سطح استان در بحث تولید فرش خبر داد و گفت: سال گذشته هزار و 100 متر فرش دستبافت توسط دو هزار و ۲۵۰ نفر فرش‌باف در قالب شرکت تعاونی مددجوی بهزیستی و کمیته امداد تولیدشده است.

قربانی تصریح کرد: ارزش ریالی این میزان فرش تولیدشده در اسدآباد به میزان سه میلیارد و  300 میلیون ریال است.

وی با اشاره به این‌که دو سال است، اداره فرش اسدآباد بودجه ندارد، از فرماندار شهرستان خواست برای افزایش میزان تولیدات فرش، آموزش و برگزاری دوره‌های مختلف از جمله بازدید از اداره فرش دیگر استان‌ها بودجه‌ای را دربگیرند.

رئیس اداره صمت شهرستان اسدآباد در بخش دیگری از سخنانش به میزان دار قالی و پرداخت تسهیلات در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این شهرستان ۲ هزار دار قالی وجود دارد که پارسال به سه پشتیبان فرش فعال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1637458
ارسال نظر
نظرات