شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1399/05/26 شناسه خبر: 1637479
استاندار گیلان:

تولید محصولات با کیفیت و استاندارد، راه مبارزه با قاچاق کالا است

تولید محصولات با کیفیت و استاندارد، راه مبارزه با قاچاق کالا است
ارسلان زارع تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب در داخل را راه مبارزه اصلی با قاچاق کالا خواند و گفت: کنترل و رصد واردات و صادرات کالا با هوشیاری هرچه بیشتر، علاوه بر تشدید نظارت‌های مستمر و هدفمند می‌تواند مسیر را برای فعالیت مطلوب‌تر بازرگان فراهم کرده و سد محکمی برای جولان دادن سوداگران قاچاق باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در این خصوص اظهار داشت: قاچاق، بلایی بر جان تولید و اقتصاد کشور است که در کنار هدف گرفتن اشتغال، تولید و ترویج فرهنگ قانون گریزی، آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری در حوزه خانواده و جامعه دارد.

وی نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، قضایی، تعزیرات گمرکات و دستگاه های اجرایی مرتبط را مبارزان خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا عنوان و خاطرنشان کرد: کنترل و رصد واردات و صادرات کالا با هوشیاری هرچه بیشتر، علاوه بر تشدید نظارت‌های مستمر و هدفمند ، می‌تواند مسیر را برای فعالیت مطلوب‌تر بازرگان فراهم کرده و سد محکمی برای جولان دادن سوداگران قاچاق باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز، استفاده از ظرفیت‌های قانونی و امکانات موجود، منجر به حصول نتایج مثبت در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌شود، گفت: در این راستا همراهی و همکاری دستگاه‌های عضو این ستاد و نیز فرمانداران در حوزه شهرستانی بیش از گذشته مورد انتظار است.

وی تشویق مردم برای خرید کالاهای تولید داخل و جلوگیری از ورود قاچاق را راهکاری موثر برای حمایت از بخش خصوصی دانست و افزود: اجرای طرح‌هایی که جزو سیاست ها و برنامه‌های راهبردی نظام و دولت برای ساماندهی این حوزه است، به طور قطع قاچاق کالا را سخت‌تر و محدودتر خواهد کرد.

استاندار گیلان توجه به تولید درون‌زا را اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و گامی موثر در تحقق شعار دست یافتنی جهش تولید عنوان و اضافه کرد: همواره تأکید داشته و دارم و مجدداً یادآور می‌شوم که راه مبارزه اصلی با قاچاق کالا، تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب در داخل است و بر این مبنا باید تولیداتی با کیفیت، رقابتی و استاندارد عرضه کنیم.

وی ادامه داد: صادرات در سایه رقابت موفق، امکان‌پذیر است و باید بتوانیم محصولاتی را به بازارهای هدف صادر کنیم که از لحاظ کیفیت، قیمت و بسته‌بندی رقبا را پشت سر بگذارند.

دکتر زارع افزود: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، صدا و سیما و سازمان های مردم نهاد در جهت آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی می‌تواند برای تحقق اهداف پیش بینی شده و مبارزه با پدیده مذموم قاچاق، موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: تحقق قانون مبارزه با قاچاق کالا مستلزم اراده جدی، هماهنگی و همکاری متولیان و مسئولان امر مبارزه با قاچاق و استفاده بهینه از ابزارهای تشخیص کالا و اجرای طرح برخورد است.

وی یادآور شد: اگر اجرای دقیق و مستمر طرح برخورد براساس ضوابط تعیین شده و دستورالعمل های ابلاغی و موظف کردن تولیدکنندگان، واردکنندگان، توزیع کنندگان و فروشندگان عمده و خرد باشد؛ به یقین ریسک قاچاق را بالا برده و اهداف قانون را محقق می‌کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1637479
ارسال نظر
نظرات