شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 15:40 منتشر شده در مورخ: 1399/05/26 شناسه خبر: 1637482

یازدهمین همایش ملی سیره علوی در لرستان برگزار شد

یازدهمین همایش ملی سیره علوی در لرستان برگزار شد
یازدهمین همایش ملی سیره علوی با رویکرد سلامت در استان لرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، یازدهمین همایش ملی سیره علوی با حضور استاندار لرستان و نماینده ولی فقیه در استان لرستان به صورت ویدئو کنفرانس و با رویکرد سلامت در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

سید موسی خادمی استاندار لرستان ضمن تقدیر از پژوهشگران حاضر در همایش اظهار داشت: پژوهش های سیره علوی می تواند ما را به آنچه امام علی( ع ) می خواست، نزدیک تر کند و با تلاش شما پژوهشگران فهم اهداف این امام آسان تر می شود.

وی افزود: مدیران و دست اندرکاران استان با استفاده از مطالعات و پژوهش های این همایش، کیفیت امورات اجرایی را بالاتر ببرند.

استاندار لرستان با بیان اینکه حکومت داری در اسلام از مهمترین محورهای مورد بحث در همایش سیره علوی است، عنوان کرد: حکومت امیرالمومنین(ع) علیرغم اینکه کوتاه بود ولی به عنوان الگوی حکومت اسلامی مورد پذیرش است و تا زمان برقراری حکومت عدل امام عصر(عج) با این شیوه راه به درستی طی می شود.

وی بیان کرد: فرمان تاریخی امام علی(ع) به مالک اشتر تمامی جنبه های حکومت داری اسلامی را به وضوح مشخص کرده و دنیایی از فعالیت های علمی در آن دیده می شود.

خادمی با اشاره به اینکه پژوهش‌های سیره علوی باید در جامعه و زندگی شخصی افراد نیز تأثیرگذار باشد، گفت: برخی پژوهش ها ممکن است نیاز امروز ما نباشد اما در هر لحظه که ضرورت داشته باشد که می توان از آن بهره گیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از آنچه که در گذشته انجام شده، با برنامه، دقیق و هدفمند این همایش را در سال های آینده برگزارکنیم و شاهد تأثیر آن در توسعه استان باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1637482
ارسال نظر
نظرات