شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 10:01 منتشر شده در مورخ: 1399/05/27 شناسه خبر: 1637622
جمعی از مداحان اردبیلی اعلام کردند:

هر خانه یک حسینیه شود/ ولایت پذیری بزرگترین درس مکتب عاشورا است+فیلم

هر خانه یک حسینیه شود/ ولایت پذیری بزرگترین درس مکتب عاشورا است+فیلم
جمعی از مداحان اردبیل ضمن تاکید بر برگزاری عزاداری های محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد کرونا اعلام داشتند؛ جامعه حسینی اردبیل تابع ولی امر مسلمین است و قطعا به توصیه های رهبر معظم انقلاب در اینخصوص عمل خواهیم کرد چراکه ولایت پذیری درسی است که از مکتب عاشورا آموختیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، جمعی از مداحان اردبیل ضمن تاکید بر برگزاری عزاداری های محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد کرونا اعلام داشتند؛ جامعه حسینی اردبیل تابع ولی امر مسلمین است و قطعا به توصیه های رهبر معظم انقلاب در این خصوص عمل خواهیم کرد چراکه ولایت پذیری درسی است که از مکتب عاشورا آموختیم.

عبداله داداشی از مداحین اردبیلی با بیان اینکه محرم امسال معنوی تر از سال های گذشته برگزار خواهد، گفت: موضوع محرم با سایر موضوع ها متفاوت است چراکه جان شیعیان به محرم و عاشورا وابسته است و زندگی بدون امام حسین(ع) برای آنها مفهومی ندارد.

وی با بیان اینکه مسئله محرم، مسئله حق الناس است، گفت: عزاداری های ماه محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده از ستاد کرونا برگزار خواهد شد.

داداشی به ایثار مدافعان سلامت از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور اشاره کرد و گفت: کادر درمانی در شدیدترین وضعیت خود قرار دارند بنابراین تجمع همچون سالهای گذشته نخواهیم داشت ولی قطعا عزاداری ها معنوی تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد.

بهروز سیفی از دیگر مداحان اردبیلی نیز با بیان اینکه عزاداری هایی که در فضای باز برگزار می شود از طریق شبکه های اجتماعی در اخنیار عزاداران حسینی در منازل قرار خواهد گرفت بنابراین مردم در خیابان ها تجمع نکنند  و از طریق شبکه های اجتماعی و تلویزیون به عزاداری بپردازند.

شهروز اردبیلی از مداحان پیشکسوت اردبیل نیز گفت: ما به رهبر خود وابسته هستیم و قطعا اوامر ولی فقیه را اجرا خواهیم کرد چرا که ولایت پذیری درسی است که مکتب عاشورا گرفتیم.

وی با بیان اینکه امروز ایران الگوی کشورهای آزادی خواه جهان است، گفت: در ماه محرم امسال که در شرایط کرونایی قرارداریم سعی خواهیم کرد معنویات را در جامعه ارتقا بخشبم و خانه های خود را به حسینیه تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

محرم
https://www.dana.ir/1637622
ارسال نظر
نظرات