شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:06 منتشر شده در مورخ: 1399/05/27 شناسه خبر: 1637671
تهیه کننده سینما و تلویزیون:

مجموعه تلویزیونی زندگی شهید "حسین لشگری" ساخته می‌شود

مجموعه تلویزیونی زندگی شهید "حسین لشگری" ساخته می‌شود
روح الله برادری،تهیه کننده سینما و تلویزیون گفت: مجموعه تلویزیونی زندگی آزاده شهید خلبان سرلشکر حسین لشگری که ملقب به سید الاسرای ایرانی است، ساخته می‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح قزوین؛ روح الله برادری تهیه کننده سینما و تلویزیون صبح امروز در دیدار با هدایت الله جمالی‌پور استاندار قزوین به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی از ساخت مجموعه تلویزیونی زندگی شهید خلبان حسین لشگری خبر داد.

این تهیه کننده سینما و تلویزیون اظهار کرد: این مجموعه تلویزیونی در خصوص سرگذشت زندگی، دوران اسارت و آزادگی سرلشگر خلبان شهید حسین لشگری تولید می‌شود.

در این دیدار همچنین درباره چگونگی مشارکت استان در ساخت و تامین هزینه‌های تولید این سریال تبادل نظر صورت گرفت.

روح الله برادری تهیه کننده و مجری طرح فیلم‌هایی از جمله حمله به اچ ۳، هراس، گذرگاه، یوسف پیامبر(ع)، احتمال باران اسیدی بوده است.

گفتنی است؛ شهید لشگری اهل ضیاآباد تاکستان بود و با آغاز تجاوز رژیم بعث عراق به میهن اسلامی به مرزهای کشور و تا چند روز قبل از آغاز رسمی جنگ تحمیلی هشت ساله برای دفع حملات دشمن عازم پایگاه هوایی دزفول شد.

هواپیمای آن شهید پس از حضور در ۱۲ عملیات برای دفع تجاوز دشمن در یکی از عملیات‌ها و پس از بمباران مواضع دشمن در ۲۷ شهریور ۵۹ مورد اصابت موشک دشمنان قرار گرفت و او مجبور به ترک هواپیما و فرود در خاک عراق شد و در حین فرود به درجه جانبازی نیز نائل شد و در نهایت این اتفاق اسارت او را به دنبال داشت.

وی ۱۸ سال در اسارت دشمن بود که بیشترین مدت اسارت رزمندگان ایرانی مربوط به جنگ تحمیلی بوده است. شهید لشگری در مرداد ۱۳۸۸ به دلیل عوارض ناشی از دوران جنگ و اسارت به درجه رفیع شهادت رسید.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1637671
ارسال نظر
نظرات