شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1399/05/27 شناسه خبر: 1637678
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

دستگاه‌های ونتیلاتور بخش کودکان بیمار کرونایی در زنجان افزایش می‌یابد

دستگاه‌های ونتیلاتور بخش کودکان بیمار کرونایی در زنجان افزایش می‌یابد
قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در مورد وضعیت دستگاه‌های ونتیلاتو(تنفسی) بخش کرونا کودکان گفت: تا پاییز امسال تعداد دستگاه‌ها تنفسی در این بخش افزایش می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پرویز قزلباش در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در مورد کمبود دستگاه ونتیلاتور(تنفسی) در بخش کودکان بیمار کرونایی اظهار کرد: همچنان این مشکل وجود دارد ولی در طرح تحول افزایش امکانات دیده شده است.

وی تصریح کرد: کودکان نیز متاسفانه به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند و در حال حاضر مشکل در بخش کودکان به صورت حاد نیست اما مشکلاتی را داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز کرد: اگر در فصل پاییز بحث آنفولانرا نیز به بیماری کرونا اضافه شود قطعا نیاز به افزایش دستگاه‌های ونتیلاتور در بیمارستانها خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: برنامه‌های لازم انجام شده که در این راستا تعداد دستگاه‌ها ونتیلاتور تنفسی در بخش بزرگسالان و کودکان قبل از پاییز افزایش می‌یابد.

قزلباش عنوان کرد: بیشتر بزرگسالان درگیر بیماری کرونا می‌شوند و در گذشته نسبت به افزایش دستگاه ونتیلاتور در بخش بزرگسالان اقدام شده است.

وی خاطرنشان کرد: کمبود دستگاه ونتیلاتور کودکان کشوری است و پیگیر موضوع هستیم تا در فصل پاییز مشکلی در استان نداشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1637678
ارسال نظر
نظرات