شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 16:03 منتشر شده در مورخ: 1399/05/27 شناسه خبر: 1637838
رئیس مجمع تشکل های مردم نهاد جوانان استان:

کمیسیون های مجمع سمن های جوانان، بازوان مشورتی کمیسیون های مجلس می شوند

کمیسیون های مجمع سمن های جوانان، بازوان مشورتی کمیسیون های مجلس می شوند
پرستار رئیس مجمع تشکل های مردم نهاد جوانان استان اردبیل از برگزاری انتخابات کمیسیون های مشورتی سمن های جوانان در اردبیل خبرداد و گفت: کسب دوکرسی ملی و حضور در هیأت رئیسه مجمع ملی از جمله برنامه های پیش روی سازمان های مردم نهاد جوانان استان اردبیل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ راشد پرستار رئیس مجمع تشکل های مردم نهاد جوانان استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، به تشریح برنامه های مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان استان در ماه پیش رو پرداخت و گفت: کسب دو کرسی ملی و عضویت در هیئت رئیسه مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان کشور از جمله مهمترین برنامه های پیش روی مجمع تشکل های مردم نهاد جوان استان اردبیل است.

وی با بیان اینکه در هفته مشارکت های اجتماعی به دنبال انسجام تیمی تشکل های مردم نهاد هستیم گفت: دیدار با خانواده شهدا، جلسه اعضای مجمع تشکل های مردم نهاد جوانان استان با مدیرکل ورزش و جوانان با حضور معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان استان،برگزاری جلسات انسجام بخشی تیمی با سازمان های مردم نهاد که همه موارد با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد از جمله برنامه های حضوری مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان استان در هفته مشارکت های اجتماعی است.

تشریح برنامه های هفته مشارکت های اجتماعی در اردبیل

پرستار به برنامه های مجازی هفته مشارکت های اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری کنفراس های اجتماعی با حضور سخنرانان استانی، پخش محتوای الکترونیکی با موضوع تقویت مشارکت های اجتماعی در شبکه های اجتماعی و مطالبه گری وضعیت جوانان از دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های مجمع تشکل های مردم نهاد جوانان استان در هفته پیش رو است.

وی در ادامه سخنان خود از استعفای بهزاد کوهی یکی از اعضای مجمع تشکل های مردم نهاد جوانان استان خبرداد و گفت: امروز اعتبار نامه رسمی امیر قاسمی عضو علی البدل مجمع از شهرستان سرعین تایید و وی به عنوان عضو جدید مجمع جوانان معرفی شد.
 
رئیس مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان استان در ادامه سخنان خود از راه اندازی تشکل های جدید مردم نهاد جوان در استان خبرداد و گفت: پروانه رسمی موسسه همیاران ورزش سبلان نیز امروز با حضور  انوشیروانی مدیرکل ورزش و جوانان استان به دبیر جوان این موسسه  اعطا شد.

وی از برگزاری جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان به ریاست اکبر بهنام جو استاندار اردبیل خبرداد و گفت: در این نشست که با حضور نمایندگان 21 دستگاه اجرایی به منظور بررسی مشکلات و تصویب مصوبات لازم در این خصوص برگزار خواهد شد، 4 نماینده از طرف مجمع تشکل های مردم نهاد استان حضور خواهند داشت که مطالب، مشکلات و راهکاری مجمع را برای حل مشکلات جوانان استان  و همچنین سازمان های مردم نهاد استان ارائه خواهند کرد.

پرستار به انتصاب وحید فروهر معاون فرهنگی و امور جوانان جدید اداره کل ورزش و جوانان استان نیز اشاره کرد و گفت: وی از جمله مدیران جوان  شهرستان نمین است که همواره تلاش کرده با برنامه ریزی مباحث مربوط به جوانان را پیش ببرد.

وی گفت: سازمان های مردم نهاد لازم است جهت ساماندهی برنامه های خود و بهره مندی خدمات اداره کل ورزش و جوانان برنامه های یکساله خود را تدوین و به معاونت مربوطه ارائه کنند.

کمیسیون های مجمع سمن های جوانان، بازوان مشورتی کمیسیون های مجلس می شوند

رئیس مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان استان در بخش پایانی سخنان خود از برگزاری انتخابات بازرس در استان خبرداد و گفت: طبق مصوبه جدید وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور، مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان در کشور و مراکز استانی شناسه دار خواهند شد تا علاوه بر داشتن بار حقوقی مسائل، از جایگاه حقوقی نیز در استان برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه برای اخذ شناسه ملی باید انتخابات بازرس در استان برگزار شود، گفت: مقدمات این کار  انجام شده و بزودی انتخابات بازرس مجمع نیز در استان برگزار می شود.

پرستار در ادامه از اختصاص ردیف اعتبار ملی برای مجامع استانی خبرداد و گفت: بعد از انتخاب بازرس و برگزاری هیئت رئیسه مجمع ملی، کمیسیون های ملی راه اندازی خواهد شد که اعضای این کمیسیون ها بعنوان مقام مشورتی در کمیسیون های مجلس نقش آفرینی خواهند کرد.
 
وی با بیان اینکه استان اردبیل دومین استان در کشور است که انتخاب 12 کمیسیون را برگزار کرده است، گفت: این کمیسیون ها مشابه کمیسیون های مجلس شورای اسلامی است که بر اساس تجربیات هر عضو مجمع می تواند در یک کمیسیون عضو شود.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1637838
ارسال نظر
نظرات