شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 20:57 منتشر شده در مورخ: 1399/05/27 شناسه خبر: 1637888
مسئول تربیت بدنی سپاه انصار الحسین(ع):

پایگاه های مقاومت بسیج ظرفیت قابل توجهی برای گسترش ورزش همگانی و قهرمانی دارند

پایگاه های مقاومت بسیج ظرفیت قابل توجهی برای گسترش ورزش همگانی و قهرمانی دارند
علیرضا کرمی گفت: پایگاه های مقاومت بسیج در استان همدان می توانند ظرفیت قابل توجهی برای توسعه و گسترش ورزش در بین هیات های ورزشی ایجاد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا کرمی، مسؤل تربیت بدنی سپاه انصار الحسین(ع) در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، تغییر سبک زندگی و گسترش زندگی ماشینی و فقر حرکتی در بین آحاد جامعه و همچنین شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد ناراحتی ها و بیماری مختلف در سطح جامعه شده است و ورزش تنها عاملی است که می تواند به تامین سلامت افراد و ایجاد شور و نشاط در جامعه کمک نماید.

کرمی با اشاره به اهمیت ورزش در جامعه کنونی عنوان کرد: ورزش پدیده ای همگانی است که با گسترش آن مردم و قشرهای گوناگون یک جامعه از فواید آن بهره مند می شوند و با توسعه آن در بین اقشار مختلف جامعه، هزینه های درمانی و دارویی کاهش می یابد.

وی با اشاره به تمایل پایگاه مقاومت بسیج برای گسترش ورزش به خصوص ورزش های همگانی و بومی و محلی عنوان کرد: در استان همدان بیش از ۱۰۰۰ پایگاه مقاومت خواهر و برادر وجود دارد که استفاده از ظرفیت آنها می تواند تحول عظیمی در ورزش استان همدان ایجاد کند که این امر در همکاری برخی از هیات‌های ورزشی مانند دومیدانی، تیراندازی، جودو، کاراته، ووشو و ورزش همگانی صورت گرفته است.

مسول تربیت بدنی سپاه انصار الحسین (ع) عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش خوب مسئولین تربیت بدنی پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج و همچنین مسئولین تربیت بدنی نواحی و در خواست و استقبال بالای روستاییان توانستیم ورزش های بومی و محلی، همگانی و پیاده روی های خانوادگی را در بسیاری از روستاهای استان همدان فعال کنیم.

وی با اشاره به تلاش ورزش بسیج برای استعدادیابی در رشته های مختلف بیان کرد: از سال ۸۹ در رشته های جودو، دو میدانی ،تیر اندازی، کاراته و ووشو فراخوانی های مختلف استعداد یابی صورت گرفت که نتایج آن منجر به کسب عناوین مختلفی آسیایی، کشوری و استانی توسط ورزشکاران بسیجی همدان گردید.

کرمی در ادامه گفت: برگزاری کلاس ها و دوره های دانش افزایی و بروز رسانی و ارتقاء داوران و مربیان بسیجی از دیگر اقدامات ورزش بسیج در استان بوده است.

مسول تربیت بدنی سپاه انصار الحسین(ع) با اشاره به سالن های چند منظوره ۹ دی و رزمی صالحین مطرح کرد: ۵۸ سالن مورد بهره برداری شده در سطح استان همدان وجود دارد که در راستای ترویج و ترغیب افراد به ورزش فعالیت می نمایند و با بهره برداری از ۱۵سالن دیگر به فضاهای ورزشی استان افزوده خواهد شد که در پی شیوع ویروس کرونا تعدادی از این سالن‌ها جهت تولید ماسک و جمع اوری کمک های مومنانه مورد استفاده قرار گرفت و در صورت نیاز جهت برگزاری ازمون سراسری در پایان مرداد ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1637888
ارسال نظر
نظرات