شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 08:17 منتشر شده در مورخ: 1399/05/28 شناسه خبر: 1637930
رئیس جهاد کشاورزی کوهدشت مطرح کرد:

برداشت انگور از باغات کوهدشت/انجیر سیاه لرستان چشم به راه بازارهای جهانی

برداشت انگور از باغات کوهدشت/انجیر سیاه لرستان چشم به راه بازارهای جهانی
رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با بیان اینکه انجیر سیاه لرستان قابلیت صادرات به بازارهای جهانی را دارد گفت: مرغوبیت انجیر سیاه «چهار قلعه» کوهدشت در سطح ملی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد تقی امرایی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک با اشاره به مستعد بودن زمین‌های کوهدشت برای باغداری، اظهار داشت: این روزها شاهد برداشت انگور و انجیر در سطح باغات کوهدشت هستیم، میزان سطح کشت باغات انگور حدود ۳۰۰ هکتار و انجیر ۷۰ هکتار است.

وی با بیان اینکه انجیر سیاه لرستان قابلیت صادرات به بازارهای جهانی را دارد افزود: انجیر سیاه منطقه «چهار قلعه» کوهدشت که در نزدیکی باغ‌های زیودار است، دارای مرغوبیتی در سطح ملی بوده و در این منطقه شاهد عملکرد پنج تن در هر هکتار هستیم.

رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به کبود شدید آب در کوهدشت، عنوان کرد: در باغات انگور ارقامی هم چون «یاقوتی، کشمشی و عسگری» موجود است و اخیراً نیز رقم «صاحبی» را نیز اضافه کرده‌ایم و به دلیل درشتی دانه و پرآب بودن خود این میوه، می‌توان آن را در مرحله غوره به فروش رساند و به عبارتی یک ماه قبل از ارقام دیگر آن را برداشت کرد.

وی تصریح کرد: در بخش مرکزی کوهدشت در مناطقی همچون گنجینه ضرونی، پشت باغ ضرونی، داود رشید، رشیدآباد، باغ زال، کله گاو راه و … دارای باغات انگور هستیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1637930
ارسال نظر
نظرات