شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1399/05/28 شناسه خبر: 1637994
من از کودکی عاشقت بوده‌ام یا حسین(ع)؛

کارگاه خیاطی که شش دانگ توانش را پای کار امام حسین (ع) آورده است

کارگاه خیاطی که شش دانگ توانش را پای کار امام حسین (ع) آورده است
چهار راه ابوحامد کرمان کارگاه خیاطی وجود دارد که هر ساله با نزدیک شدن ماه محرم، روند معمول کارش را تعطیل می‌کند و شش دانگ توانش را برای دوختن لباس‌های بچه گانه‌ای می‌کند که قرار است در اولین جمعه ماه محرم، روایتگر مظلومی نوزاد کربلا باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ چهار راه ابوحامد کرمان که می رسی اگر چشم بگردانی دَربی کوچک به رنگ قهوه ای می بینی که با چند پله به سمت زیر زمین داستانی متفاوت را روایت می کند.

در این کارگاه خیاطی قرار است لباس های نوزادانی دوخته شود که در مراسم شیرخوارگان حسینی در حالی که در آغوش مادر هستند در رثای فرزند حسین ابن علی (ع) به عزا بنشینند.

در و دیوار این کارگاه مشکی شده بود، هر سو که چشم می نگری تصویری از کودکی با لباس شیرخوارگان حسینی دیده می شد و نوشته ای که در کنار این تصاویر بدین گونه نقش بسته است:

” من از کودکی عاشقت بوده ام یا حسین(ع)…”

گوشه گوشه این کارگاه زنانی بودند که با عنوان خادم و به عشق امام حسین (ع) و یارانش هر یک دستی تکان می دادند، در حالی که زیر لب زمزمه می کرند سلام بر حسین (ع) و یارانش…

در دوشیفت کار می کنیم این را بانویی گفت که در حال بسته بندی لباس های بود. او ادامه داد: عده ای از بانوان که مهارت بیشتری دارند در بخش برش زنی و دوخت لباس ها کار می کنند و عده ای دیگر در دو بخش از جمله بررسی لباس ها و بسته بندی آن ها خدمت می کنند.

در حال گفتگو بودم که هر چند دقیقه ای یکبار زنی صدایش را بلند می کرد و می گفت: سلام بر لب های تشنه حسین(ع) و زنان دیگر پشت سرش تکرار می کردند سلام….

آن یکی صدا می زد که بر محمد و آلش صلوات، و آنگاه بود که فضا با صلوات بر محمد و آل محمد عطر آگین می شد.

مسئول این کارگاه که خواست نامش گفته نشود در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با تعداد لباس های دوخته شده در این کارگاه گفت:  تا کنون لباس هایی که برای مراسم شیرخوارگان حسینی دوخته شده بر مبنای سال های گذشته بوده است اما با توجه به شرایط کنونی و ویروس منحوس کرونا تعداد ثبت نام کنندگان در این مراسم نسبت به سال گذشته بسیار افت کرده است.

وی ادامه داد: این کارگاه از سال ۹۳ برش و دوخت لباس های شیرخوارگان حسینی را پذیرفته است در ابتدا با دوخت ۸۰۰ دست لباس آغاز کردیم در حالی که سال گذشته تعداد لباس ها به ۱۶ هزار دست رسید.

مسئول این کارگاه عنوان کرد: باتوجه به شهادت سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی عکس سردار را بر روی لباس های بچه های شیرخواره منقش شده است تا بگوییم که این نوزادان در آینده سربازان امام زمان (عج) و از تبار حاج قاسم سلیمانی هستند.

وی افزود: برنامه شیرخوارگان امسال در گلزار شهدای کرمان و با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز انجام می شود، این مراسم در اولین جمعه ماه محرم اجرا می شود و با توجه به گرمی هوا سعی  این مراسم تا ۸ و نیم پایان می یابد.

مسئول این کارگاه تاکید کرد: اگر چه در گلزار شهدا بسیاری از الزامات بهداشتی به شرکت کنندگان داده می شود اما برای اطمینان خاطر بیشتر بهتر است که افراد به همراه خود نایلونی برای نگه داری کفش و وسایل شخصی برای، ماسکو مواد ضدعفونی کننده  به همراه داشته باشند ضمن این که اصل فاصه گذاری در این شرایط را نیز رعایت کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1637994
ارسال نظر
نظرات