شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1399/05/28 شناسه خبر: 1638049
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مطرح کرد؛

کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا در آذربایجان شرقی/ نگران نباشید، اتفاق خاصی در کنکور نمی‌افتد

کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا در آذربایجان شرقی/ نگران نباشید، اتفاق خاصی در کنکور نمی‌افتد
صومی گفت: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته تنها 4 فوتی ناشی از کرونا داشته‌ایم اما این به معنای تمام شدن کرونا نیست چرا که آذربایجان شرقی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت‌وگوی خبری با اشاره به قرار گرفتن استان آذربایجان شرقی در وضعیت هشدار یا همان قرمز اظهار داشت: استان ما کاملا مستعد و متفاوت از سایر استان‌ها است. با توجه به ایمنی نسبی ایجاد شده در سایر استان‌ها، بیماری فروکش می کند، اما در استان ما ۸۰ درصد مردم و صنوف تمامی شرایط اعم از فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک را رعایت می‌کنند و ۲۰ درصد بقیه باعث شیوع بیماری می‌شوند.

صومی با بیان اینکه آذربایجان شرقی از وضعیت نسبی خوبی برخوردار است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چهار فوتی ناشی از کرونا داشتیم که نشان می‌دهد، در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، وضعیت کرونا بهبود می‌یابد، اما اگر رعایت نکنیم، وضعیت بدتر خواهد شد.

وی از افزایش فوتی‌های زیر ۵۰ سال کرونا خبر داد و افزود: متاسفانه فوتی ۲۳ ساله، ۳۴ ساله و ۴۴ ساله هم داشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ماسک، اولین حربه به عنوان واکسن کرونا است، اظهار کرد: اگر همه ماسک بزنند، امکان انتشار تا یک درصد پایین می‌آید؛ بستن راه دهان و بینی، بهترین راهکار مقابله با کرونا بوده و کشیدن ماسک تا چانه برای صحبت و مصاحبه، اشتباه است، باید ماسک را بدون برخورد دست با قسمت داخلی درآورده و مجددا آن را به صورتمان بزنیم.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنکور ارشد، کنکور دکتری و تخصصی طی سه هفته گذشته در آذربایجان شرقی اظهار کرد: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آزمون کنکور، وظیفه ما بود که خوشبختانه رعایت شد و مشکلی پیش نیامد، داوطلبان کنکور سراسری هم نگران نباشند، اتفاق خاصی در جلسه امتحان نخواهد افتاد.

وی تاکید کرد: از همراهان دانش آموزان و داوطلبان خواهش می‌کنیم تا با عدم حضور و یا کاهش حضورشان به کاهش انتشار کرونا کمک کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1638049
ارسال نظر
نظرات