شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:19 منتشر شده در مورخ: 1399/05/28 شناسه خبر: 1638076
دبیر خانه کارگر تبریز هشدار داد؛

ضربات جبران‌ناپذیر به 45 هزار کارگر در بحران کرونا

ضربات جبران‌ناپذیر به 45 هزار کارگر در بحران کرونا
صادق‌زاده در خصوص عملکرد دولت برای حمایت از کارگران و تهسیلات کرونایی ادامه داد: از نظر من آنطور که باید شاهد حمایت و توجه دولت به کارگران نبودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، کریم صادق‌زاده، دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز درباره ضربات جبران‌ناپذیر کرونایی به جامعه کارگری گفت: در شهر تبریز نزدیک به ۵۰۰ هزار کارگر بیمه شده وجود دارد که تحت ۱۲هزار کارگاه با کد بیمه مشخص فعالیت می‌کنند. با آغاز محدودیت‌های کرونایی، می‌توان گفت ۴۵هزار کارگر ضربه دیده و کار و شغل خود را از دست دادند. به ویژه افرادی که در حوزه‌های گردشگری چون هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و آژانس‌های مسافرتی فعالیت می‌کردند در کنار کارگران مشاغل آزاد ضربه‌های جبران‌ناپذیری متحمل شدند.

صادق‌زاده در خصوص عملکرد دولت برای حمایت از کارگران و تهسیلات کرونایی ادامه داد: از نظر من آنطور که باید شاهد حمایت و توجه دولت به کارگران نبودیم و مثلاً بیمه بیکاری و خسارت‌های وارد شده، جدی نگرفته شد. انتظار داریم دولت و نمایندگان مجلس، طرح‌ها و لایحه‌هایی تصویب کرده و از کارگران و بازنشستگان حمایت به عمل آورند. از کارفرمایان و صاحبان سرمایه نیز درخواست داریم با ملاحظه شرایط موجود، تمهیداتی را در نظر بگیرند تا کرامت انسانی کارکنان و کارگران در بحران کرونا حفظ شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1638076
ارسال نظر
نظرات