شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:51 منتشر شده در مورخ: 1399/05/28 شناسه خبر: 1638077
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

۵ هزار فرصت شغلی با اعتبار ۱۴۲ میلیاردی ایجاد می‌شود

۵ هزار فرصت شغلی با اعتبار ۱۴۲ میلیاردی ایجاد می‌شود
مهرعلی حق‌گویان،مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: امسال پیش‌بینی شده که پنج هزار فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۱۴۲ میلیارد تومان ایجاد شود که تاکنون قریب به ۹۰۰ طرح اشتغال با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان محقق شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرعلی حق‌گویان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اقدامات کمیته امداد استان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۷ میلیارد ریال زکات در سطح استان جمع‌آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود: خیرین و مردم نوع‌دوست استان قزوین مشارکت و همکاری خوبی دارند و هرجا مشکلی پیش آید به خوبی دستگیری و مساعدت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: برنامه ریزی انجام شده بدین شکل است که زکات جمع‌آوری شده در همان محل و شهر یا روستا بین اقشار نیازمند هزینه شود تا چگونگی هزینه‌کرد مبالغ جمع‌آوری شده برای خیرین و زکات دهندگان آن منطقه ملموس‌تر شود.

حق‌گویان تصریح کرد: سال گذشته در مجموع ۲۰ میلیارد زکات اعم از زکات فطره، مستحب و واجب در سطح استان جمع‌آوری شد.

وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت‌هایی امسال در رابطه با ذبح احشام و توزیع بین عموم به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پرسنل کمیته‌امداد استان قزوین قریب ۱۷ میلیون تومان از حقوق خود را برای تهیه قربانی و توزیع بسته گوشت در بین نیازمندان اختصاص دادند.

فعالیت ۷۸ مرکز نیکوکاری در سطح استان

این مقام مسئول بیان کرد: در سطح استان 17 دفتر امداد و قریب به ۷۸ مرکز نیکوکاری وجود دارد که افراد نیازمند را شناسایی کرده و کمک‌ها را جمع‌آوری و به نیازمندان اهدا می‌کنند؛ به طوریکه نزدیک به ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی طی چهار ماه نخست امسال از طریق همین مراکز جمع‌آوری شده است.

وی عنوان کرد: چهار هزار و ۷۲۰ نفر در طرح ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند که حدود ۲۵ هزار نفر حامی مبالغی را ماهانه به حساب ایتام و محسنین واریز می‌کنند.

این مقام مسئول گفت: تاکنون از محل کمک‌های حامیان مبلغ شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در چهار ماه نخست امسال به حساب ایتام و محسنین واریز شده است.

حق گویان عنوان کرد: امسال پیش‌بینی شده که پنج هزار فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۱۴۲ میلیارد تومان ایجاد شود که تاکنون قریب به ۹۰۰ طرح اشتغال با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان در رشته‌های مختلف دامداری، کشاورزی، صنف‌های خدماتی و توزیعی و مشاغل خانگی ایجاد شده است.

وی ابر از کرد: موضوع دیگر بحث مسکن و ساختمان مددجویی است که با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور و استان، مبالغ مسکن بسیار بالا رفته و برای برخی خانواده‌ها به ویژه در کلان‌شهرها صاحب‌‌خانه شدن آرمانی شده است.

مشارکت 25 هزار حامی در طرح اکرام ایتام و محسنین

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴۳ واحد مسکونی برای مددجویان ساخته شده و ۱۰ مورد کمک به خرید مسکن انجام شده ‌و بیش از 141 مورد تعمیرات مسکن صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تا پایان سال باید ۱۷۰۰ واحد اعم از احداث و تعمیرات و بازسازی در سطح استان انجام شود که در دستور کار است و تامین اعتبار شده تا پایان سال تحویل جامعه هدف خواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: 377 مسکن مهر در مهرگان قزوین داریم که تا به امروز ۶۱ واحد تحویل داده شده و برنامه بر این است که ۱۸۷ واحد تا پایان مهر ماه تحویل امداد شود تا به خانواده‌های تحت حمایت واگذار شود و ۱۲۹ واحد دیگر نیز تا پایان اسفند تحویل دهیم.

وی در پایان عنوان کرد: هم اکنون ۴۶۰ خانوار شهری و ۳۵۰ خانوار مناطق روستایی تحت حمایت کمیته امداد بدون خانه بوده و نیازمند مسکن هستند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1638077
ارسال نظر
نظرات