شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 09:36 منتشر شده در مورخ: 1399/05/29 شناسه خبر: 1638327
توجیه عجیب درباره عوارض آزادراه تبریز_ارومیه؛

دریافت پول مجدد به بهانه کم شدن مصرف بنزین!

دریافت پول مجدد به بهانه کم شدن مصرف بنزین!
دریافت دو نوبتی عوارضی در آزادراه تبریز_ارومیه به دلیل کوتاه شدن مسیر و صرفه جویی در بنزین ظاهرا از نظر مسئولین مربوطه توجیه پذیر است و مردم نباید ناراضی باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، اخذ عوارض در آزادراه تبریز_ارومیه که هنوز کاملا افتتاح نشده گلایه بسیاری از مسافران را در پی داشته است. ماجرا از این قرار است که مسافران تبریز_ارومیه و بالعکس در آزادراه تکمیل نشده این مسیر مجبور هستند، دوبار عوارض پرداخت کنند؛ یک بار به صورت نقدی و یک بار به صورت اینترنتی که برای آنها مبلغ عوارض پیامک می‌شود!

این روند اخذ دریافت عوارض در آزادراه تبریز_ارومیه اعتراض استاندارن آذربایجان‌شرقی و غربی را در پی داشت که معتقد بودند این کار بدون اجازه آنها انجام می‌شود و اصلا اخذ دریافت عوارضی از اتوبانی که هنوز افتتاح نشده، قانونی نیست. با این حال اخذ این عوارضی در این آزادراه آنهم به صورت دو باره ادامه دارد.

ملازینل، سرپرست اداره امور مجریان آزادراه‌ها در مصاحبه‌ای در خصوص دریافت دریافت دو نوبتی عوارض از آزادراه تبریز_ارومیه گفت: این آزادراه 130 کیلومتر مسیر بین تبریز و ارومیه را کوتاه کرده و در گذشته تنها مسیر بین این دو شهر دور زدن دریاچه ارومیه بود که 130 کیلومتر مسیر اضافی طی می‌کردند که خطرات و استهلاک وسیله نقلیه را داشت.

وی با بیان اینکه با احداث این آزادراه 13 لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی می‌شود، عنوان کرد:  این 13 لیتر معادل 40 هزار تومان است که برای ترددکنندگان این مسیر صرفه جویی می‌شود. دریافت دوبار عوارض هم به دلیل دو شرکت متفاوت سرمایه‌گذار در بخش خصوصی است که باید پرداخت شود!

ازصحبت‌های سرپرست اداره امور مجریان آزادراه‌ها چنین برداشت می‌شود که چون با کوتاه شدن مسیر در مصرف بنزین صرفه‌جویی می‌شود پس پرداخت دوبار عوارضی مشکلی ندارد و ترددکنندگان در این آزادراه باید به خاطر این صرفه جویی متشکر هم باشند!

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1638327
ارسال نظر
نظرات