شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1399/05/29 شناسه خبر: 1638377
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

توزیع قیر رایگان به توسعه جاده‌های روستایی کمک می‌کند

توزیع قیر رایگان به توسعه جاده‌های روستایی کمک می‌کند
لطف‌الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: طرح توزیع قیر رایگان ارزشمند بوده و با رای بالایی تصویب شد و ۲۰ میلیون تن قیر برای آن اختصاص یافت و از این جهت می‌توان بودجه را برای اقدامات عملیاتی بیشتر مدیریت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ درباره توزیع قیر رایگان اظهار کرد: هزینه‌های راه و آسفالت به قیمت جدید بالاست و انجام هر کیلومتر آسفالت به ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که این میزان با توزیع قیر رایگان بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: در نتیجه کاهش هزینه‌های آسفالت با بودجه‌های موجود می‌توان دو تا دو نیم برابر در این زمینه توسعه داشت، از این رو طرح توزیع قیر رایگان ارزشمند بوده و با رای بالایی تصویب شد و ۲۰ میلیون تن قیر برای آن اختصاص یافت و از این جهت می‌توان بودجه را برای اقدامات عملیاتی بیشتر مدیریت کرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس ابراز کرد: برای کاهش هزینه‌های جاده سازی و آسفالت یک میلیون تن قیر اختصاص یافته که ۵۰ درصد آن برای جاده‌های روستایی و ۲۱ درصد آن برای بنیاد مسکن درنظر گرفته شده که این واحد نیز آن را در بهسازی مناطق روستایی به کار گرفته است و در نتیجه بیش از ۷۰ درصد قیر رایگان به روستاها اختصاص می‌یابد.

وی درباره تخصیص پول به جای قیر رایگان گفت: این اقدام از دو منظر قابل بررسی است از جمله اینکه در دولت، نقدینگی لازم برای اختصاص به این کار وجود ندارد و درصورت وجود نقدینگی لازم، باتوجه به تغییر قیمت‌ها وجه ثابت تخصیص داده شده پس از مدتی معادل یک میلیون تن قیر نخواهد بود و این طرح در عمل ناکارآمد است.

توزیع قیر رایگان عملیات جاده‌سازی را تا ۲ برابر افزایش می‌دهد

این مقام مسئول عنوان کرد: درواقع در موضوع قیر رایگان یک میلیون تن معیار است و از آنجا که لازم بود مبلغی برای آن اعلام شود معادل چهار هزار میلیارد تومان مطرح شد.

وی درباره مزایای توزیع قیر رایگان ابراز کرد: توزیع قیر رایگان کاهش قیمت‌ها را به دنبال داشته و می‌توان حدود دو برابر برنامه‌های پیش‌بینی شده و متراژ آسفالت را افزایش داد و این طرح به مناطق محروم و روستایی کمک می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس درباره امکان بروز فساد در توزیع قیر رایگان اظهار کرد: در توزیع قیر رایگان نمی‌توان فساد را به‌عنوان گزینه‌ای مطرح کرد که باعث می‌شود این طرح دارای بار منفی باشد، زیرا درصورت تخصیص وجه نقد و هر طرح دیگری نیز امکان فساد وجود دارد.

وی در پایان گفت: برای جلوگیری از فساد باید نظارت‌هایی دقیق وجود داشته باشد و تیم‌های نظارتی و حسابرسی‌ها صحیح انجام شود.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1638377
ارسال نظر
نظرات