شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1399/05/29 شناسه خبر: 1638574
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:

مراسم عزای امام حسین (ع) نباید تعطیل شود

مراسم عزای امام حسین (ع) نباید تعطیل شود
حجت الاسلام سالاری گفت: نباید مراسم عزای امام حسین(ع) تعطیل شود زیرا ما هر چه داریم از امام حسین علیه السلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، حجت الاسلام محمدعلی سالاری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم گرامیداشت شهدای هشتم شهریور استان با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط ویژه‌ای از لحاظ بین المللی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایجاد شده است، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی به همراه داشته است که ظاهرا تاثیرش بر برگزاری مراسم رسمی بیشتر بوده و مراسمات غیررسمی با قوت در حال برگزاری هستند.

وی با اشاره به اینکه مراسم روز قدس امسال به دلیل سوء تدبیر برخی ها برگزار نشد، گفت: این در حالی بود که شورای هماهنگی آمادگی لازم برای اجرای این برنامه را داشت و درشورای عالی امنیت ملی کشور مطرح شده بود و مورد تایید  وزارت بهداشت و وزارت کشور قرار گرفته بود،اما به دلیل سوء تدبیر مراسم برگزار نشد.

حجت الاسلام سالاری اضافه کرد: از طرفی مراسم روز عید غدیر به صورت کاروان خودرویی در استان اجرایی شد که نه تنها مشکلی به همراه نداشت بلکه صحنه بسیار زیبایی را به جا گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: با مدیریت ستاد ملی کرونا و درایت مسئولان کشوری و عنایت ویژه مقام معظم رهبری مراسم محرم با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نباید مراسم امام حسین تعطیل شود، گفت: باید با رعایت پروتکل های ستاد کرونا مراسم را برگزار کنیم زیرا ما هر چه داریم از امام حسین علیه السلام است.

وی با اشاره به اینکه هشتم شهریورماه ادامه حادثه عاشوراست، گفت: بعد از پیروزی جمهوری اسلامی ایران که جلوه ای از تجلی عاشورا در عصر حاضر است، دشمنان تحمل حضور بزرگ مردان را نداشتند و در اوایل دهه 60 با راهکارهای مختلف در پی نابودی این افراد برآمدند.

حجت الاسلام سالاری خاطرنشان کرد: براساس اتفاقاتی که در سال 60 به وقوع پیوست، گمان نمی شد که انقلاب اسلامی در این شرایط بتواند زنده بماند اما با توجه به اینکه این انقلاب ایران برگرفته از عاشورا و مبانی اسلامی بوده است پابرجا ماند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری به موجب شیوع کرونا، شرایط برگزاری مراسم تفاوت کرده است، گفت: هشتم شهریور امسال همزمان با روز تاسوعای حسینی است، در حال حاضر برنامه محوری مرکز استان در صحن مصلی برنامه‌ریزی شده است، در شب تاسوعا ۸ شهریور ماه مراسم محوری در در تمامی شهرستان ها و روستاها با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1638574
ارسال نظر
نظرات