شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:04 منتشر شده در مورخ: 1399/05/30 شناسه خبر: 1638785
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی خبر داد؛

انعقاد ۴۰ تفاهم‌نامه مدرسه‌سازی در طرح "آجر به آجر"/ واگذاری ۱۳ هکتار زمین بابت احداث مدارس شهری

انعقاد ۴۰ تفاهم‌نامه مدرسه‌سازی در طرح "آجر به آجر"/ واگذاری ۱۳ هکتار زمین بابت احداث مدارس شهری
امین فلاح از عقد بیش از 40 تفاهم نامه اجرایی مدرسه سازی در طی نیمه نخست امسال در قالب طرح آجر به آجر با همکاری خیران مدرسه ساز و مشارکت های مردمی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امین فلاح، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش اجرای طرح مکان یابی احداث مدارس کشور بر اساس نرم افزار طراحی شده با افق 50 ساله پیش بینی جمعیتی را در دستور کار قرار داده است.

فلاح افزود: از این پس، ساخت مدارس در سطح کشور باید بر اساس طرح اشاره شده اجرایی شوند.

وی با بیان اینکه در این طرح، تمامی معیارهای جانمایی زمین برای ساخت مدارس و نیازهای مدرسه سازی پیش بینی شده اند، خاطر نشان کرد: تا به کنون مکان یابی احداث مدارس متاثر از اعمال نظر مسئولان اجرایی، نمایندگان مردم در مجلس و سیاسیون بودند که به وضعیت پراکندگی جمعیت دانش آموزی در مناطق توجه نشده بود.

وی در بخش دیگری از سخن خود از اجرای طرح آجر به آجر ( برنامه تحولی اجرایی مشارکت های مردمی) برای سرعت بخشی به اجرای پروژه های مدرسه سازی در سطح استان نیز خبر داد و گفت: در نیمه نخست امسال بیش از 40 تفاهم نامه میان اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان با خیران مدرسه ساز منعقد شده است تا در همین راستا، احداث مدارس جدید در استان آغاز و آجرا شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی افزود: در راستای اجرای این طرح مردم نیز به پای کار دعوت خواهند شد.

وی در ادامه به واگذاری 13 هکتار زمین به ارزش 80 میلیارد تومان از سوی اداره کل راه وشهرسازی استان برای احداث مدارس شهری در شهرهای بجنورد، شیروان و اسفراین نیز خبر داد و گفت: این واگذاری در راستای عقد تفاهم نامه ای میان استانداری خراسان شمالی با وزارت آموزش و پرورش انجام شده است.

وی افزود: در همین راستا، استانداری خراسان شمالی مبلغ 20 میلیارد تومان اعتبار و سازمان تجهیز و نوسازی کشور نیز 100 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدارس در مناطق شهری استان را اختصاص خواهند داد.

فلاح در خاتمه از خرید تجهیزات برای مدارس فنی و حرفه ای و کار و دانش استان به مبلغ سه میلیارد تومان در سال جاری خبر داد و گفت: از مبلغ سه میلیارد تومان، یک میلیارد و 200 میلیون تومان آن توسط شرکت ایران ساخت اختصاص داده می شود.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تا به کنون چرخ خیاطی، ابزارهای طراحی دوخت برای هنرستان ها و مدارس کار و دانش استان خریداری شده اند که در حال توزیع هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی افزود: تعدادی سیستم کامپیوتر همچنین تجهیزات رشته برق و اتو مکانیک برای کارگاه های مدارس فنی و حرفه ای استان خریداری شده اند که در حال توزیع هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1638785
ارسال نظر
نظرات